فرمانده منطقه پدافند هوایی مرکزی شهید نصر اصفهانی با بیان اینکه نیازهای پدافند هوایی در داخل کشور تأمین می‌شود گفت: قرارگاه پدافند هوایی آماده پاسخگویی به تهدیدات احتمالی دشمن است.

به گزارش پرس شیعه؛ سرتیپ دوم ستاد اباذر جوکار عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ارتش جمهوری اسلامی و امیر سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: ارتش به عنوان حصار مستحکم و سکان‌دار امنیت انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب تلاش کرده است و قبل از دوران دفاع مقدس در غرب، جنوب و شرق کشور قائله‌ها را ختم کرده است.

وی با اشاره به حضور ارتش در تمامی عملیات‌‌های دوران دفاع مقدس افزود: در همان ابتدای جنگ ارتش با حمله به ۲ پایگاه عراق پاسخ دندان‌شکنی به دشمن داد و نیروهای هوایی، زمینی و دریایی ارتش توانستند با کمک سایر نیروهای مسلح و نیروهای مردمی کمر دشمن را بشکنند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی مرکزی شهید نصر اصفهانی بیان کرد: پس از دوران دفاع مقدس با تغییر رویکرد دشمنان کشورمان، رویکرد دفاعی ایران تغییر کرد و متناسب با تهدیدهای هوا و فضا قرارگاه پدافند هوایی به صورت مستقل تشکیل شد تا این سازمان به صورت یکپارچه بتوانند به تهدیدهای دشمن پاسخ مناسب دهد.

وی گفت: هواپیماهای بدون سرنشین و پهبادهای دشمنان ما یکی از تهدیدها علیه کشور ما بود که پس از گذشت ۷ سال از تشکیل قرارگاه پدافند هوایی امروز هواپیماهای رادار گریز و پهبادهای دشمنان بر خاک نشسته‌اند و کشورمان در این حوزه توانمندی‌های بسیار خوبی را دارد، از سوی دیگر استان اصفهان که به عنوان کریدر شمال به جنوب، غرب به شرق و کریدر بین‌الملی به شمار می‌رود و قرارگاه پدافند هوایی مرکزی آماده پاسخگویی به تمام تهدیدهای احتمالی است.

امیر جوکار تصریح کرد: در بخش انهدام با ارتقاء توان درگیری موشکی و ایجاد هماهنگی این امکان وجود دارد که به راحتی با هر نوع پرنده‌ای که قصد درگیری با کشور را داشته باشد با آن برخورد شود.

وی با بیان اینکه پشتیبانی صنعت دفاعی نیازمندی قرارگاه پدافند هوایی را تأمین می‌کند، گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه پدافند هوایی با در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص، سامانه‌های بومی و خودکفایی در بر طرف ساختن نیازها، می‌توانند به خوبی از کشور دفاع کرده و امنیت و آسایش مردم را به ارمغان بیاورد.