امام جمعه بوکان با اشاره به شعار سال تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار داشت: بی شک فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی همه از روی احادیث و آیات قرآنی و درایت و هوشیاری بوده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حوزه، ماموستا عبدالرحمن خلیفه زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در ارومیه، با اشاره به شعار سال تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری با عنوان«اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار داشت: بی شک فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی همه از روی احادیث و آیات قرآنی و درایت و هوشیاری بوده است.

وی افزود: بهبود معیشت و پویایی در مسائل اقتصادی برای انسان امری لازم و ضروری است لذا دشمنان جمهوری اسلامی ایران با آن مقابله می کنند و علاوه بر آن اقتصاد مقاومتی به معنای صرفه جویی بوده و چنانچه اگر چیزی لازم نیست خریداری نشود.

امام جمعه بوکان تصریح کرد: در این شرایط نامناسب اقتصادی باید تمامی آحاد مختلف مردم از خرید البسه غیرضرور و یا اسراف در مجالس به جد جلوگیری کرده و پیش از اقدام به هر عملی در وهله نخست تفکرات لازم را داشته باشند.

ماموستا خلیفه زاده افزود: وظیفه مبلغان دینی تبیین و تشریح مسائل اقتصادی در جامعه بوده اما چون امکانات و وقت کافی در اختیار ندارند این خود سبب شده که آنطور که باید و شاید نتوانند در تبلیغ مسائل مهمی همچون اقتصاد موفق باشند.

امام جمعه بوکان بیان داشت: متاسفانه در شهرستان بوکان توجهی به روحانیون باسابقه نشده لذا این امر سبب یاس آنها از تبلیغ و تداوم این امر خطیر می شوند.