رئیس موسسه روایت سیره شهدا گفت: اقدام و عمل تنها اختصاص به موضوع اقتصاد مقاومتی ندارد و بلکه در همه مسائل مانند فرهنگ، اخلاق نیازمند به اقدام فوری هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی ماندگاری عصر امروز در مراسم جشن میلاد کوثر که با حضور زنان بسیجی در مسجد حضرت زهرا(س) پردیسان قم، برگزار شد؛ با بیان این که شهدا از خوشبخت ترین انسان ها هستند و روایات و آیات تاکید بر این سخن دارند، گفت: شهدا کسانی اند که برای رفاه، امنیت و آسایش، عزت دین و نظام جان خود را فدا کردند.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه وابستگی به شهدا مانند اهل بیت(ع) وابستگی سببی نیست، بلکه عملی و ایمانی است، افزود: هر کس که دارای ایمان و عمل باشد از یاران و وابستگان به اهل بیت(ع) است و با آنها نسبت داده می شود.

وی ادامه داد: اهل بیت(ع) و شهدا کسانی را شفاعت می کنند که وابستگی به آنها داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با تاکید بر این که ولایت مداری از شاخصه های مهم شهدا بوده عنوان کرد: اگر کسی به دنبال رسیدن به آرامش ، عزت، سربلندی و شفاعت است، باید ولایت مدار بوده و نسبت به ولی خدا مطیع و فرمانبردار باشد.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه ولایت مداری مسئولیت ها را آسان می کند؛ ابزار داشت: همه بسیجیان با تیکه بر ولی خدا و با اطاعت از ولی امر (ولی فقیه) بر سختی ها و دشمن بعثی غلبه کردند و پیروز شدند.

وی در ادامه به شعار سال رهبر انقلاب «اقتصادی مقاومتی؛ اقدام و عمل» اشاره کرده و گفت: اقدام و عمل مهمترین مسئله ای بود که ایشان در شعار سال به آن اشاره کردند و این اقدام تنها اختصاص به موضوع اقتصاد مقاومتی ندارد و بلکه در همه مسائل مانند فرهنگ، اخلاق نیازمند به اقدام فوری هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری با بیان اینکه آحاد جامعه و همچنین زنان، خطاب این شعار هستند، مهمترین اقدامات زنان جامعه را برای تحقق شعار ترویج فرهنگ کار و تلاش در خانه ، ترویج فرهنگ قناعت و فرهنگ اصلاح مصرف دانست.

وی نقش مادران را در تربیت فرزندان صالح و با ایمان مهم عنوان کرد و ابراز داشت: مادران با ایمان و متعهد با تربیت صحیح توانستند، هشت سال جنگ تحمیلی را با سربلندی و عزت به پایان برسانند.

رئیس موسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه قناعت به معنای هدر دادن مال نیست، ابراز داشت: اگر فرهنگ قناعت نباشد، اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد و کار به جایی می رسد که در جلوی دشمن دستمان را دراز کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان اینکه شهدا در همه حال تابع ولی فقیه و امام خود بودند و هیچ زمانی ولی خدا را تنها نگذاشته اند، گفت: مادران و آحاد جامعه نیز باید در همه حال تابع ولی فقیه باشند و شعار سال را به تحقق در آورند تا دغدغه های رهبر انقلاب را برطرف کنند.