نرم افزار ا ندروید گنجینه وقف در حاشیه نشست دهه وقف با حضور  نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این سازمان رونمایی شد.

به گزارش پرس شیعه، نرم افزار آندروید گنجینه وقف پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست دهه وقف با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه  وحجت الاسلام شرفخانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف رونمایی شد.

این نرم افزار در هشت بخش قرآن، عترت، احکام، سخن بزرگان، ادبی و هنری، پیامک، کتابخانه و متن سخنرانی تدوین شده است ..

این نرم‌افزار در بخش قرآنی ضمن بیان عناوین کلی منطبق بر وقف در کلام الله مجید به ۳۹ آیه قرآن اشاره می‌کند.

قسمت عترت این نرم‌افزار در ۴ بخشِ وقف، نیکوکاری و صدقه (در روایات) و سیره معصومین (ع) در باب وقف، ۶۹ حدیث و سیره ۱۴ معصوم (ع) بیان شده است.

در بخش احکام این نرم‌افزار بیان ۷۹۴ استفتاء از محضر رهبر معظم انقلاب مدظله العالی در ۱۵ فصل بر اساس کتاب استفتائات وقف معظم‌له آمده است.

سخن بزرگان بخش دیگری از نرم‌افزار گنجینه وقف است که به بیان ۳۸ سخن از حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب مدظله العالی و ۸ تن از مراجع و علما پرداخته است.

قسمت ادبی و هنری از دیگر بخش‌های نرم‌افزار گنجینه معرفت است که ۱۷۶ متن کوتاه بر اساس مجموعه نمایشگاهی های تولیدی تا سال ۹۶ ، ۶۸ قطعه شعر و ۱۲ فیلمنامه این بخش را تشکیل می‌دهند.

بخش پیامک شامل ۱۲۶۴ شعار و پیام وقفی و بخش کتابخانه شامل ۱۱ کتاب از جمله قانون اوقاف، مضاربه با خدا، بخششی تا آسمان، چند قدم تا واقف شدن، برگزیده احکام وقف، مثل باران، احسان ماندگار، مشق پرواز، جامعه‌شناسی وقف و چشمه جاری است.

در بخش متن سخنرانی به هشت مورد پرداخته شده است.

گفتنی است بخش‌های گالری تصاویر، صوت، ارسال نظر و … و قابلیت‌های کپی، اشتراک‌گذاری و تنظیمات و…. در کنار گرافیک مناسب و حجم کم از خصوصیات این نرم‌افزار است.