مؤسسه کشوری مهد قرآن با صدور پیام تبریک به منوچهر متکی عضو هیئت امناء این مؤسسه، دریافت عالی ترین نشان حکومتی ژاپن «خورشید تابان» از سوی امپراتوری این کشور به وی را تبریک گفت.

به گزارش پرس شیعه، سید محمود چاوشی مدیر مؤسسه کشوری مهد قرآن با بیان خدمات شایسته بیش از دو دهه خادمی قرآن وزیر خارجه سابق کشورمان در این مؤسسه تصریح کرد: جناب  آقای متکی از سال ۱۳۷۵ تا کنون به عنوان عضو هیئت امناء مهد قرآن علی رغم دارا بودن مسئولیت‌های مهم اجرایی در کشور ، همواره حمایت و ارادت قلبی و عملی خود را از توسعه و گسترش فعالیت های قرآنی دریغ نکرده اند . ایشان از جمله شخصیت های برجسته سیاسی کشور هستند که هیچگاه فعالیت سیاسی او مانع از اهمیت دادن به حوزه فرهنگ و علی الخصوص امور قرآنی نشد به ویژه فعالیت های مردمی و عام المنفعه ای که توسط مؤسسات قرآنی انجام می گیرد و این خود می تواند الگوی شایسته ای باشد که در نظام جمهوری اسلامی همه افراد در هر جایگاه و مقامی که باشند ، حمایت از فعالیت های قرآنی را وظیفه خود بدانند .

وی افزود : دارا بودن صفات شایسته از نظر رفتار ، اخلاق ، اوصاف نیک پسندیده در کلام و تلاش و کوشش در راه توسعه فرهنگ قرآنی از ویژگی های ایشان می باشد که مصداق حدیث گهربار حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) است که شیعیان منسوب به ما باید زینت ما باشند .

شایان ذکر است منوچهر متکی سه شنبه هفته گذشته با حضور در کاخ امپراتور ژاپن نشان عالی خورشید تابان را به دلیل ارتقاء دوستی و تقویت روابط دو جانبه ایران و ژاپن طی آئین خاص از امپراتور و نخست وزیر این کشور دریافت کرد .