یمن اعلام کرد که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان با هدف جلوگیری از ورود کمکهای بشر دوستانه فرودگاه بین المللی صنعا را بمباران کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «المسیره»، انصار الله با صدور بیانه ای اعلام کرد که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان فرودگاه بین المللی صنعا را بمبماران کرده تا کمکهای بشردوستانه سازمان ملل به دست شهروندان یمنی نرسد.

در این بیانیه آمده که عربستان روز سه شنبه امروز فرودگاه بین المللی صنعا را هدف قرار داده که منجر به نابودی سیستم رادیویی فرودگاه شده تا به این ترتیب تنها تحرکات موجود در فرودگاه صنعا که مربوط به ورود هواپیماهای سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری بوده، متوقف شود.

شرکت هواپیمایی یمن هم این اقدام را نقض آشکار قوانین و معادات بین المللی دانسته و تأکید کرده این اقدام عربستان به معنای رویارویی آشکار با سازمان ملل و نهادهای بین المللی و ماده ۳ توافق شیگاکو در خصوص ممنوعیت هدف قرار دادن فرودگاه های غیر نظامی است.

شرکت هواپیمایی مدنی یمن اعلام کرده که نهادهای بین المللی و شورای امنیت باید مسئولیت خود را در قبال تجاوزهای آشکار عربستان بر عهده بگیرد و خواستار بررسی فوری این مسأله و اتخاذ مواضع قاطعی در خصوص جریام ضد بشری عربستان شده است.

این سازمان از نهادهای بین المللی خواسته ساز و کار از سرگیری تحرکات هوایی و پروازهای مدنی از و به فرودگاه صنعا اتخاذ شود.