وزارت خارجه سوریه با ارسال نامه های جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان از تلاش گروه های تروریستی در این کشور برای به شکست کشاندن توافق آتش بس به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه در خصوص نقض توافق آتش بس از سوی برخی گروه های تروریستی در این کشور نامه هایی را به صورت جداگانه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان ارسال کرد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه سوریه ضمن انتقاد شدید از اقدامات برخی گروه های تروریستی در نقض توافق آتش بس، اعلام کرده است: تاکنون موارد زیادی مبنی بر نقض آتش بس توسط برخی گروه های تروریستی مشاهده شده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرده است: نیروهای امنیتی سوریه همچنان به قطعنامه های شورای امنیت در خصوص لزوم برقراری آتش بس در کشور احترام می گذارد.

وزارت خارجه سوریه در نامه های خود همچنین خواستار اقدامات فوری شورای امنیت سازمان ملل برای جلوگیری از استمرار حمایت برخی دولت ها از تروریست های تکفیری شد.

گفتنی است، روز گذشته اتاق عملیات مشترک حلب نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود که گروه تروریستی «جبهه النصره» تعداد زیادی از گروه های مسلح مستقر در سوریه را اغفال کرده و آنها را بار دیگر وارد میدان نبرد کرده است.