رئیس جمهوری آمریکا پس از جلسه مشورتی با وزیر دفاع این کشور از تداوم تهدید های تروریستی داعش و در عین حال لزوم مهار روسیه در اروپا سخن گفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا دیروز سه شنبه پس از دیدار با «اشتون کارتر» وزیر دفاع این کشور مدعی شد: آمریکا به سرمایه گذاری برای بهبود توانمندی های نظامی خود از جمله افزایش حضور در اروپا با هدف تقویت ناتو در قبال تشدید اقدامات تهاجمی روسیه ادامه می دهد.

اظهارات اوباما در حالی ایراد شد که مسکو در خصوص تحریک آمیز بودن اقدامات ناتو و آمریکا به افزایش نیرو در مرزهای روسیه هشدار داده و آن را مغایر با روح توافقات موجود در این زمینه خوانده است.

علاوه بر این، اوباما که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، با تکرار ادعای خود مبنی بر اولویت بخشیدن به جنگ با داعش از ضرورت مبارزه با تروریسم سخن گفت.

وی در این باره مدعی شد: سازمان های تروریستی در حال واگذاری مواضع خود در عراق و سوریه هستند با این حال آنها همچنان تهدید جدی به شمار آمده و قادر به انجام حملات تروریستی در ابعاد بزرگ هستند.

اوباما همچنین در بازگو کردن نتایج دیدار خود با کارتر، از طرح وی برای ایجاد تغییرات در عملکرد پنتاگون با هدف قوت بخشیدن به جنگ علیه تروریسم سخن گفت.

قرار بود رئیس جمهوری آمریکا در ادامه جلسات مشورتی روز سه شنبه با «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و روسای ستادهای فرماندهی این کشور ملاقات و با آنها درباره تهدید های داعش در سطح جهانی بحث و تبادل نظر کند.