یک مقام آگاه در دفتر نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی به اظهارات وزیر خارجه روسیه درباره قانونی بودن حضور نیروهای حامی ایران در سوریه واکنش نشان داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، یک مقام آگاه در دفتر نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی امروز سه‌ شنبه در واکنش به اظهارات «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: (رژیم) اسرائیل تحت هر شرایطی، بر اساس منافع امنیتی‌ خود در سوریه وارد عمل خواهد شد.

این مقام آگاه در ادامه با اشاره به دیدار اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه افزود: نتانیاهو این موضوع را برای پوتین رئیس‌ جمهور روسیه نیز روشن کرده است.

این در حالیست که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه ساعاتی پیش اعلام کرد که کشورش هرگز متعهد نشده که نیروهای مورد حمایت ایران از سوریه خارج می شوند.

بر اساس این خبر لاوروف در یک نشست خبری از پایتخت روسیه تأکید کرده بود که توافق های اخیر مسکو و واشنگتن مسأله خروج نیروهای مورد حمایت ایران از سوریه را شامل نمی شود و در ادامه افزود که با آمریکایی ها ساز و کار اجرای توافق ایجاد منطقه کاهش تنش با همکاری اردن در جنوب غرب سوریه را مورد بررسی قرار دادیم.

وزیر خارجه روسیه گفت که ایران و روسیه به صورت قانونی در سوریه حضور دارند؛ اما حضور ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش در سوریه غیرقانونی است؛ زیرا بدون موافقت دولت سوریه در این کشور حضور پیدا کرده است.

لاوروف با اشاره به اظهارات اخیر پنتاگون در خصوص اینکه آمریکا قرار نیست از سوریه خارج شود گفت که این مسأله با توافق های ژنو در تضاد است.