رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه ناتوی فرهنگی دشمن برای ترویج ابتذال اخلاقی در جامعه اسلامی ایران است، گفت: اقدام و عمل باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، ‌ حجت‌الاسلام محمدحسن قندهاری ‌در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و رده‌های تابعه ‌با اشاره نامگذاری سال ۹۵ به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و ‌‌فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا (ع) اظهار داشت: اقدام و عمل در سازمان عقیدتی سیاسی و در تمام حوزه‌های کاری باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

وی ‌‌با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به مسائل اقتصادی در نامگذاری سال‌ها خاطرنشان کرد: در ایران اسلامی که می‌خواهد در عرصه جهانی نقش‌آفرین باشد باید بتواند در مقابله با همه نوسانات و مخالفت‌های دشمنان مسیر خود را با قدرت ادامه داده ‌تا دشمن یا دشمنان نتوانند خواسته پلید خود را بر ملت سرافراز ایران تحمیل کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ناتوی فرهنگی دشمن برای ترویج ابتذال اخلاقی در جامعه اسلامی ایران افزود: اخلاق به عنوان مولفه برتر در جامعه اسلامی مطرح و ضامن بقای جامعه خواهد بود بنابراین در ایران اسلامی که عزت بر اخلاقیات استوار است ابتذال اخلاقی جامعه را تهدید می‌کند.

حجت‌الاسلام قندهاری با بیان اینکه دشمن با تمام توان در صحنه حاضر است، تصریح کرد: با وجود آنکه ایران اسلامی در حوزه‌های علمی و فناوری به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته است، اما دشمنان در حوزه فرهنگی تا بیخ گوشمان نفوذ و سرمایه‌گذاری عظیمی برای به انحراف کشاندن جوانان و خانواده‌های ایرانی کرده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سال ۹۴ برای سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع برکات فراوانی داشت، اضافه کرد: با تلاش شبانه‌روزی و جهادی کارکنان این سازمان، در سال گذشته‌ موفق به کسب عنوان برتر اشراف فرماندهی در بین سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح شدیم و این موفقیت بزرگ را مرهون تلاش‌های روحانیون و کارکنان خدوم سازمان در تحقق منویات مقام معظم رهبری هستیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه امیدواریم در سال ۹۵ با جهش چند برابری‌ انتظارات فرمانده معظم کل قوا بتوانیم خدمات در خور شأن و شایسته‌‌ای به کارکنان وزارت دفاع ارائه دهیم، گفت: کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع بسیجی‌وار در سال جدید باید به دنبال خلق حماسه‌ای جدید باشند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از مجموعه‌های عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح انتظار کار ده برابری را دارند، تاکید کرد: به همین منظور از تدابیر معظم له در تمام حوزه‌های کاری به صورت مبسوط بهره‌گیری می‌شود و اجرای تدابیر ایشان در سال جاری به عنوان اولویت نخست باید مدنظر مسئولان و کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی باشد.

حجت‌الاسلام قندهاری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر شناسایی نقاظ ضعف و تقویت هر چه بیشتر حوزه‌های کاری تصریح کرد: نظارت و پیگیری برنامه‌ها باید به صورت مستمر باشد و نوآوری و ابتکار در اجرای برنامه‌ها مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع به تدابیر و تاکیدات فرماندهی معظم کل قوا در رسیدگی به امور خانواده‌ها و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین کارکنان و خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: به همین منظور مراکز بصیرت‌افزایی وزارت دفاع را در اقصی نقاط کشور گسترش خواهیم داد چرا که می‌تواند شاخصه خوبی برای مصونیت بخشی فرهنگی و آگاهی‌افزایی خانواده‌ها ‌‌باشد.

وی از توسعه و کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های قرآن و نماز در سطح وزارت دفاع خبر داد و ادامه داد: سال ۹۵ ان‌شاالله با یک جهش مطلوب قرآنی مواجه خواهیم شد و انتظار سردار وزیر محترم دفاع نیز همین است و بنا داریم تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در در این حوزه را به نحو شایسته اجرایی کنیم.

حجت‌الاسلام قندهاری در پایان تقویت کانون‌های تفکر در مجموعه عقیدتی سیاسی، پایش اثربخشی و تعمیق برنامه‌ها، بهره‌گیری از توان شبکه‌های مردمی همچون طرح حضر معصومه (س)، تبیین سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، ارتقای وجدان کاری، ترویج استفاده از کالای ایرانی، تکریم بازنشستگان، تعامل بیش از پیش با حوزه فرماندهی و مدیران عامل سازمان ها، اجرای کامل طرح تحول و … را از مدیران و سازمان‌های تابعه وزارت دفاع خواستار شد.