سفیر ایران در اردن، دیدار نماینده جنبش حماس با مسئولین کشورمان را گام مهمی در بهبود روابط با این جنبش برشمرد.

به گزارش پرس شیعه، مجتبی فردوسی پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در اردن با «سلیم زعنون» رئیس مجلس ملی فلسطین و همچنین «زهیر صندوقه» و «خالد مسمار» از اعضای این مجلس دیدار و پیام علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی, پیرامون همدردی مجالس اسلامی با مسلمانان درد و رنج کشیده از جنایات ضد انسانی دولت میانمار وضرورت اقدام هماهنگ برای مساعدت آنان را تسلیم زعنون کرد.

فردوسی پور در ادامه این دیدار ضمن تشریح مواضع کشورمان در تحولات منطقه ای از روند آشتی ملی فلسطینی به عنوان گزینه وحدت ملی با هدف تقویت مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیستی حمایت و انرا مورد تایید قرار داد.

سفیر کشورمان در ادامه ی گفتگو, دیدار نماینده جنبش حماس را با مسئولین کشورمان از حیث رویکرد متوازن ایران به مسئله فلسطین دانسته و این سفر را گام مهمی در اطلاع رسانی روند آشتی ملی فلسطینی و بهبود روابط با این جنبش برشمرد.

زعنون نیز با تقدیر از اهتمام و تلاشهای بی شائبه ایران بویژه پارلمان کشورمان به موضوعات اساسی جهان اسلام از جمله روند ضد بشری علیه مسلمانان روهینگا و مسئله فلسطین و ایفای نقش فعال در حمایت از فلسطین در روند اجلاسیه اتحادیه پارلمان های بین المللی در سن پطرز بورگ روسیه و علی الخصوص بند فلسطینی بیانیه پایانی آن تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه اظهاراتش, سفر نماینده جنبش حماس به تهران را با انگیزه اطلاع رسانی روند اشتی ملی فلسطینی ستود و با اشاره به یکصدمین سالگشت معاهده ننگین بالفور، رویکرد بریتانیا به آن را نفرت انگیز و تداوم خیانت به ملت فلسطین برشمرد.

رئیس مجلس ملی فلسطین گزارش اجلاسیه مجلس ملی فلسطین در محکومیت معاهده ننگین بالفور در اردن با مشارکت ۷۵ تن از اعضای این مجلس را تشریح و انرا به عنوان اقدام اساسی در مقابله جدی و اساسی با این معاهده برشمرد.

طرفین در این دیدار بر لزوم تداوم رایزنی های پارلمانی در شرایط کنونی منطقه با هدف دفاع از ارمان ملت مظلوم فلسطین تاکید کردند.