نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به حمایت روسیه از حضور ایران در سوریه، مدعی شد به هر قیمتی جلوی این کار را می‎گیریم.

به گزارش پرس شیعه به نقل از جروزالم پست، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پیام ویدئویی که به مناسبت نشست عمومی انجمن یهودیان آمریکای شمالی ضبط شد، ادعا کرد: اگر ناچار شویم به تنهایی علیه ایران اقدام می‌کنیم.

وی همچنین مدعی شد ایران موفق نمی‌شود سوریه را به پایگاهی برای حمله به اسرائیل تبدیل کند.

گفتنی است این ادعای نتانیاهو واکنشی است به اظهارات دیروز سه‌شنبه «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه مبنی بر اینکه توافقهای اخیر مسکو-واشنگتن مسأله خروج نیروهای مورد حمایت ایران از سوریه را شامل نمی شود.

نتانیاهو در ادامه اتهام‌های خود افزود: ایران به دنبال تقویت نیروهای نظامی خود در سوریه است و می‌خواهد حضور زمینی، هوایی و دریایی خود را در این کشور دائمی کند و قصدش هم استفاده از سوریه به عنوان پایگاهی برای ویرانی اسرائیل است. خیلی شفاف گفته‌ام که مانع از این می‌شویم. باید با همکاری هم مانع از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای شویم. اگر با هم باشیم به هدف‌مان می‌رسیم ولی اگر مجبور باشیم، به تنهایی اقدام خواهیم کرد.

گفتنی است یک مقام آگاه در دفتر نخست‌ وزیری رژیم صهیونیستی نیز دیروز در واکنش به اظهارات لاوروف، اعلام کرد: اسرائیل تحت هر شرایطی، بر اساس منافع امنیتی‌ خود در سوریه وارد عمل خواهد شد.

این مقام آگاه در ادامه با اشاره به دیدار اخیر نتانیاهو و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه افزود: نتانیاهو این موضوع را برای پوتین رئیس‌ جمهور روسیه نیز روشن کرده است.

لاوروف در اظهارات خود گفته بود کشورش هرگز متعهد نشده که نیروهای مورد حمایت ایران از سوریه خارج می شوند.