فرماندهی عملیات آزاد سازی نینوا از کشته شدن یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش و همراهانش در جنوب موصل خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ فرماندهی عملیات آزادسازی استان نینوا امروز چهارشنبه اعلام کرد توپخانه ارتش، مخفیگاه‌های تروریست‌های داعشی را گلوله‌باران کرد که در نتیجه آن یکی از سرکردگان داعش و همراهانش در جنوب موصل به هلاکت رسیدند.

بر اساس بیانیه فرماندهی عملیات آزادسازی نینوا، توپخانه لشکر پانزدهم مخفیگاه‌های داعشی‌ها را گلوله باران کرد که در نتیجه آن ابویمامه الحدیدی مسئول امنیتی داعش در جبهه القیاره بخش السبعاویین به همراه همراهانش کشته شدند. آمار همراهان این سرکرده داعشی مشخص نشده است.

از سوی دیگر یک منبع فرماندهی صلاح الدین از انهدام یکی از مقرهای تروریست‌های داعشی در یک حمله هوایی در شمال صلاح الدین خبر داد. بر اساس گزارش الغدپرس، داعشی‌ها از این مقر که در روستای کنعوس در الشرقاط قرار داشت به عنوان مرکز آموزشی استفاده می‌کردند.

درخواست بدر برای آزادسازی فلوجه از طریق عملیات نظامی گسترده

خبر دیگر این‌که قاسم الاعرجی رئیس فراکسیون پارلمانی بدر و عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق بر ضرورت آغاز عملیات نظامی گسترده برای آزادسازی شهر فلوجه از اشغال تروریست‌های داعشی تاکید کرد.

وی از حیدرالعبادی نخست وزیر عراق به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور درخواست کرد دستور آغاز عملیات نظامی گسترده برای آزادسازی شهر فلوجه را در راستای پاسخ به درخواست کمک مردم تحت محاصره آن صادر کند.

مرگ داعشی‌ها زیر آوار تونل

المیادین هم از انهدام تونل بزرگ داعش در مرکز شهرستان هیت در حمله جنگنده‌های ارتش عراق خبر داد که شمار زیادی از تروریست‌ها در نتیجه آن به هلاکت رسیدند.