مشاور امنیت ملی آمریکا طی دیدار با رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان اعلام کرد که پیام واشنگتن برای تروریست ها و حامیان آنها در منطقه واضح و روشن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از جمهور، دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی افغانستان با انتشار خبری اعلام کرد که «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی آمریکا در کاخ سفید دیدار و گفتگو کرده است.

بر اساس این خبر، طرفین در این نشست، آخرین تحولات نظامی- سیاسی در افغانستان و منطقه‌ را مورد بررسی قرار دادند و بر روی راه‌های عملی اجرای استراتژی جدید ترامپ و مبارزه با گروه های تروریستی در این کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مشاور امنیت ملی آمریکا در صحبت‌های خود در این دیدار تاکید کرد که کشورش در پی اعلام استراتژی جدید به همکاری نزدیک خود با افغانستان در عرصه‌های مختلف به ویژه تقویت قوای مسلح و تقویت مردم‌سالاری افغانستان ادامه می‌دهد و آماده است در کنار سایر متحدان بین‌المللی افغانستان به مبارزه علیه گروه‌های تروریستی و از بین بردن پایگاه های آنها ادامه دهد.

مستر در ادامه اظهارات خود تاکید کرد که پیام کشورش برای تروریست‌ها و حامیان آن در منطقه واضح و روشن است.

عبدالله نیز با اشاره به استراتژی جدید ترامپ برای افغانستان از پیامدهای مثبت این طرح در این کشور سخن گفت و تاکید کرد که نتایج عملی آن در جبهه های جنگ علیه طالبان و تروریست‌ها مشهود است.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با پیام واضح به تروریست‌ها و حامیان آنها، این‌بار به قضیه پایگاه های تروریست‌ها و حمایت از آنها به طور جدی پرداخته شود.

در این نشست همچنین درباره اصلاحات و برگزاری انتخابات سالم در افغانستان بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت. مک‌ مستر آمادگی ایالات متحده را برای حمایت از برگزاری یک انتخابات شفاف و سراسری در افغانستان ابراز داشت و رئیس اجرایی افغانستان نیز برتعهد دولت وحدت ملی این کشور برای برگزاری انتخابات پارلمانی، شورای شهرها و سپس انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد.

در این نشست همچنین روابط و همکاری‌های منطقه‌ای بین افغانستان و همسایگان این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طرفین بر اصل استقرار صلح‌ پایدار و دست یافتن به یک افغانستان با ثبات و پیشرفته در منطقه تاکید کردند.