مدیر جامعه الزهرا (س) با بیان این که مواضع سیاسی این مرکز در گذشته و آینده یکسان بوده است گفت: موضع سیاسی جامعه الزهرا (س) عمل به فرامین مقام معظم رهبری است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید سجاد هاشمیان در نخستین نشست شورای جامعه الزهرا(س) در سال ۹۵ ضمن تبریک سال نو و گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره)، اظهارداشت: ما باید به فرمایش مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود مبنی بر اینکه که “ملت ایران باید کاری کند که خود را در مقابل تهدیدهای دشمنان از آسیب پذیری خارج کند و آسیب پذیری از ناحیه دشمن به صفر برسد” توجه ویژه داشته باشیم.

وی افزود: در این راستا مجموعه جامعه الزهرا(س) پشت سر فرمان مقام معظم رهبری در حوزه ها نظامی و غیر نظامی جهت خروج از آسیب پذیری در مقابل دشمنان به مانند همیشه ایستاده است.

استاد حوزه ادامه داد: موضع سیاسی ما این است که در فرمان رهبر بزرگ و فقید خود همه چیز را ببینیم.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان اضافه کرد: اما مجموعه فاخر جامعه الزهرا(س) در بعد عملی باید مراقب آسیب پذیری اجتماعی و اخلاقی میان نسل جوان و بخصوص دختران باشد که این خطرش کمتر از کارهای دشمنان که از بیرون انجام می دهند، نیست.

مدیر جامعه الزهرا خاطر نشان کرد: جامعه الزهرا(س) به عنوان بزرگ ترین مرکز علمی حوزه ای خواهران کشور می تواند و باید در این راستا به ایفای نقش بپردازد چرا که دارای پتانسیل هایی از جمله حدود پانزده هزار طلبه و ده ها هزار فارغ التحصیل و مبلغ است.

وی با اشاره به اینکه باید در مقابل آسیب های دشمنان از جمله جدایی نسل جوان از دین، اخلاق و منطق، هوشمندانه عمل کنیم، افزود: ما باید با کار عاقلانه و نه کار شعاری و دستوری و نه با تحکم و فریاد در عمق وجود جوانان نفوذ کنیم و با زبان لین و با حرف منطقی و عاقلانه جوانان را هدایت کنیم.

مدیر جامعه الزهرا(س) در پایان گفت: امید است که با عنایت ویژه خداوند در انجام این وظیفه خطیر و کار خیر از هوای نفس، کم گویی و منم گویی ها به دور باشیم.

در این نشست معاون آموزش جامعه الزهرا(س) حجت الاسلام والمسلمین “علیرضاحاجی زاده” به ارائه گزارش عملکرد سال ۹۴ این معاونت پرداخت.