سفیر کشورمان در اسلوونی از روند رو به رشد روابط ایران و اسلوونی در زمینه های مختلف از جمله همکاری های اقتصادی و تجاری ابراز رضایت کرد.

به گزارش پرس شیعه، مرتضی درزی رامندی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا، با ارنست پتریچ مشاور رئیس جمهوری اسلوونی در حوزه سیاست خارجی، در دفتر کار وی در لوبلیانا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، پیرامون توسعه روابط دو جانبه و وضعیت مناسبات دو کشور در کلیه زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، بویژه پیگیری اجرای توافقات دو کشور در خلال سفر سال گذشته رئیس جمهوری اسلوونی به تهران رایزنی شد.

رامندی ضمن ابراز رضایت از روند رو به رشد روابط دو کشور در زمینه های مختلف از جمله همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور، ابراز امیدواری کرد: با توجه به اراده سیاسی مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی و همچنین اولویت قراردادن دیپلماسی اقتصادی توسط دو کشور، شاهد گسترش این همکاری ها باشیم.

دو طرف همچنین پیرامون آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

ارنست پتریچ مشاور رئیس جمهوری اسلوونی در حوزه سیاست خارجی نیز در این رابطه، به جایگاه و نقش مؤثر جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره و همچنین بر موضع اتحادیه اروپایی مبنی بر حفظ و اجرای برجام تأکید کرد.