رشت-امام جمعه رشت با اشاره به بروز درگیری و جنگ های مختلف در ۴۰ سال اخیر در منطقه خاورمیانه، حفظ امینت رژیم منحوس صهیونیستی را علت اصلی این درگیرها دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام اسماعیل پوررضا در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با دعوت همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: تقوا امری احساسی و تخیلی نبوده بلکه برای انجام هرکاری نیازمند تقوا هستیم.

وی با بیان اینکه باید درس زندگی را از نبی اکرم(ص) آموخت، افزود: عبادت و زهد و تقوا از ویژگی های سبک زندگی فردی پیامبرگرامی بوده که می تواند به عنوان یک الگوی ناب برای زندگی فردی افراد مورد استفاده قرار گیرد.

امام جمعه موقت رشت با تأکید براینکه نبی مکرم (ص) به عنوان یک الگو و راهنمای کامل برای همه انسان ها محسوب می شود، خاطرنشان کرد: مومن واقعی به رسول اکرم(ص) کسی است که به ایشان وفادار و در مسیر اسلام گام بردارد.

وی با بیان اینکه حرکت در این مسیر فرد را به سرمنزل مقصود می رساند، تصریح کرد: باید معارف دینی را به درستی برای جامعه تبیین و تشریح کنیم تا با انحراف روبه رو نشویم.

حجت الاسلام پور رضا در ادامه به وقایع دردناک هفته گذشته و جان باختن تعدادی از هموطنان در زلزله غرب کشور اشاره کرد و یادآورشد: گیلانیان نیز در زلزله رودبار و منجیل این تجربه تلخ را داشتند.

وی همچنین به نوعدوستی و کمک همه مسئولان و مردم ایران به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه اشاره کرد و افزود: البته کمبودها و برخی نواقصی در زمینه مستحکم نبودن بناها از سوی رسانه اعلام شده که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به تحولات و اتفاقات هفته اخیر منطقه در عرصه سیاسی، گفت: حدود ۴۰سال است که هراز گاهی شاهد وقوع اتفاقات مهم در منطقه خاورمیانه هستیم که به واسطه کشورهای استکباری و سودجو و به بهانه های مختلف به وجود می آید.

وی با بیان اینکه استعفای سعدحریری در خارج از لبنان نشان می دهد که برخی از کشورها به دنبال ناآرام کردن منطقه هستند، تصریح کرد: زمانی که کشورهای استکباری متوجه شدند که داعش با مقاومت نیروهای انقلابی در سوریه و عراق در حال نابودی است جنگ یمن را به واسطه عربستان به راه انداختند.

حجت الاسلام پور رضا با تأکید براینکه تمام این وقایع برای حفظ امنیت رژیم منحوس صهیونیستی به وسیله حامیان آن انجام می شود، خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری رژیم منحوس و جنایتکار صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

وی در ادامه به در پیش بودن هفته وقف اشاره و آن را یکی از سنت های حسنه برشمرد و اظهار کرد: این سنت در تاریخ اسلام دارای پیشینیه قدیمی و دیرینه بوده است.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه اداره اوقاف باید فعالیت های خود را برای مردم به صورت شفاف بیان کند، افزود: وجود چنین روشی سبب جلب اعتماد مردم به اوقاف و انجام سنت حسنه وقف می شود.