وزیر دفاع تاجیکستان اعلام کرد که داعش به دنبال بی ثبات کردن وضعیت سیاسی و اجتماعی افغانستان برای ریشه دواندن در این کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، «شیرعلی میرزا» وزیر دفاع تاجیکستان اظهار داشت:حوادث ماه های اخیر نشان می دهد که داعش و دیگر گروه های رادیکال با استفاده از تمام ابزارهای ممکن، قصد دارند تا وضعیت سیاسی و اجتماعی در افغانستان را بی ثبات کنند و با این کار در افغانستان ریشه بدوانند.

وی افزود که نیروهای مسلح تاجیکستان توانایی مقابله با چالش ها و تهدیدهای موجود را دارند.

لازم به ذکر است که چندی پیش «ایوریی حاچاتوراف»، دبیر کل سازمان پیمان امنیت جمعی از حضور ۷ هزار نیروی طالب و داعش در مرز افغانستان و تاجیکستان خبر داد.

حاچاتوراف اعلام کرد: در ولایت شمالی افغانستان در مرز با تاجیکستان، ۷ هزار عضو گروه‌های تروریستی طالبان و داعش حضور دارند که آموزش‌های ویژه را سپری می‌کنند.

به گفته وی به دلیل سردی هوا و برف‌های سنگین در مناطق کوهستانی مشترک افغانستان و تاجیکستان، فعالیت این گروه‌ها محدود شده است اما در بهار سال آینده ممکن دست به تحرکات جدی بزنند.

حاچاتوراف افزود که سازمان پیمان امنیت جمعی عملیات خود را شروع کرده و در صورت ورود این عناصر به تاجیکستان، با آنها برخورد نظامی خواهد شد.