موزه ملی علوم و فناوری ایران در مراسم هجدهمین سال جایزه ترویج علم، این جایزه را از آنِ خود کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از موزه ملی علوم و فناوری ایران، پس از داوری هیات داوران انجمن ترویج علم ایران، موزه ملی علوم و فناوری ایران، به عنوان یک سازمان مروج علم در ایران، تندیس و لوح سپاس هجدهمین دوره جایزه ترویج علم ایران را دریافت کرد.

در این مراسم دکتر ارشدی معاون پژوهشی موزه ملی علوم و فناوری ایران به دو نیاز اساسی جامعه جوان کشور یعنی «آموزش و شغل» اشاره و تصریح کرد: نظام آموزشی که تنها بر محفوظات تاکید دارد و همواره در پی آمارسازی متعدد است نمی‎تواند جوانان را برای ورود به زندگی در جامعه‎ای چند بُعدی آماده کند چرا که فاقد «آموزش مهارت‎های زندگی» است.

مشاور رئیس موزه ملی علوم و فناوری گفت: در کنار مجموعه سازمان‎های مرتبط به آموزش رسمی، «مراکز ترویج علم» نقش بسیار تعیین کننده‎ای در آماده سازی جوانان برای ورود آگاهانه به زندگی دارند و در این میان، موزه‎های علوم و فناوری به عنوان نهاد ترویج علم می‎توانند به تربیت شهروندان علمی کمک کنند.

ارشدی با اشاره به سرمایه‎گذاری‎های کلان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در موزه‎های علوم و فناوری، گفت: متاسفانه تاکنون در کشور ما توجه جدی به این مقوله نشده است اما امیدواریم مسئولان با توجه به اهمیت این موضوع، منابع مالی لازم برای توسعه موزه ملی علوم و فناوری ایران را تامین کنند تا زمینه گسترش آن به سراسر کشور فراهم آید.