هزاران نفر از مردم بحرین پیکر شهید علی عبدالغنی جوان ۱۷ ساله بحرینی را که توسط نیروهای حکومت آل خلیفه به شهادت رسید، تشییع کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل سایت منامه پست، هزاران نفر از مردم منطقه شهرکان پیکر علی عبدالغنی را تشییع کردند که براثر جراحت های وارده در جریان تعقیب نیروهای پلیس به شهادت رسید.

نیروهای پلیس بحرین عبدالغنی را روز سیزدهم ماه مارس گذشته تحت تعقیب قرار و با خودرو زیر گرفتند که از ناحیه سر به شدت آسیب دید و روز چهارم آوریل بر اثر شدت جراحت وارده به شهادت رسید.

شاهدان عینی گفتند: هزاران نفر در خیابانها به حرکت درآمدند و سپس مقابل گورستان منطقه تجمع کردند و برخی از آنها تصاویر این جوان شهید را در دست داشتند.

مراسم تشییع به تظاهرات مردمی برای وفاداری به خون این شهید تبدیل شد و خانواده های شهدا پیشاپیش دیگران حرکت می کردند و تصاویر عبدالغنی و پلاکاردهایی را در محکومیت این اقدام نیروهای پلیس در دست داشتند.

تظاهرکنندگان همچنین خواهان قصاص قاتلان این شهید و بازخواست مسئولان و محاکمه عادلانه و مستقل آنها شدند.

شرکت کنندگان بر ادامه جنبش مردمی برای سرنگونی حکومت آل خلیفه و حق تعیین سرنوشت تاکید کردند.

مسئولان بحرینی به جمیل عبدالغنی برادر علی عبدالغنی که در بازداشت حکومت آل خلیفه است، به اصرار خانواده اش اجازه حضور در مراسم تشییع علی را دادند.

همزمان نیروهای مزدور آل خلیفه به مراسم حمله کردند و گاز اشک آور و گلوله های حاوی گازهای سمی برای متفرق کردن مردم شلیک کردند.

احمد الصفار عضو سازمان اروپایی حقوق بشر بحرین نیز اعلام کرد که عناصر مزدور دو جوان را در منطقه شهرکان بعد از سرکوب مراسم، بازداشت کردند.

فعالان بحرینی همچنین تصاویر یورش ماموران امنیتی به یک خانه در شهرکان و بازداشت شماری از جوانان را بازنشر دادند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه نظام آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری نظام حاکم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. بحرین در سرکوب مردم همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره هم در این راه به نظام بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

نظام بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراض ها شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدام ها، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.