قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان بر تقویت روحیه جهاد و معنویت در جوانان به منظور مقابله با دشمنان تأکید کرد و گفت: دشمن از تقویت معنویت در جوانان هراس دارد.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله العظمی ناصر مکام شیرازی قبل از ظهر شنبه در دیدار اعضای ستاد عالی کنگره شهدای روحانی که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد طی سخنانی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری چنین کنگره‌هایی تأکید کرد: برگزاری این مراسم باعث می‌شود تا دیگران هم متوجه شوند که روحانیت تنها در صحنه و موارد خاص حضور نداشته بلکه در جنگ و دفاع از کشور هم حضور پررنگی داشته است و باعث می‌شود تا دهان یاوه گویان بسته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه احیای فرهنگ و روحیه جهادی باعث پیروزی بر دشمنان است، ابراز داشت: دشمن از تقویت معنویت در جوانان هراس دارد و در جنگ ۳۳ روزه حزب الله هم همین فرهنگ جهادی و معنویت باعث پیروزی شد.

این استاد برجسته حوزه بر لزوم تداوم برگزاری چنین کنگره‌هایی تأکید کرد و گفت: این بزرگداشت‌ها می‌تواند پیامدهای خوبی را برای نظام و جامعه داشته باشد.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران باعث از هم پاشیده شدن نظام طاغوت شد و نظام جدیدی شکل گرفته و هنگامی که ما به دنبال تقویت انقلاب بودیم دشمن به ما حمله کرد اما پیام معنوی امام خمینی(ره) و تقویت روحیه ایثار و شهادت باعث شد تا در مقابل دشمن پیروز شویم.