معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی حکمی غلامرضا شاه میوه اصفهانی را به عنوان دبیر هنری جشنواره سراسری آواها و نغمات «آیات» به میزبانی استان آذربایجان شرقی منصوب کرد.

به گزارش پرس شیعه، طی حکمی از سوی عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامرضا شاه میوه اصفهانی به عنوان دبیر هنری جشنواره سراسری آواها و نغمات «آیات» به میزبانی استان آذربایجان شرقی منصوب شد.که متن حکم مذکور به شرح ذیل می باشد:

برادر ارجمند جناب آقای غلامرضا شاه میوه اصفهانی
سلام علیکم و رحمه الله
معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی، در راستای  اهداف ، سیاست ها و راهبردهای منشور توسعه فعالیت های قرآنی کشور،برگزاری “جشنواره های سراسری آیات” را با مشارکت و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، نهاد ها، موسسات قرآنی استان ها  و دستگاه ها ی اجرایی،  در  دستورکار خویش قرار داده است. از این رو با توجه به سوابق،  تعهد و تجربیات ارزنده ی جناب عالی،  به موجب این حکم شما را به عنوان « دبیر   هنری جشنواره سراسری   آواها و نغمات «آیات » استان  آذربایجان شرقی منصوب می کنم.
امید است با استعانت از خداوند متعال و در سایه ی توجهات حضرت ولی عصر (عج) وبا همکاری و هماهنگی مدیر کل استان، در پیشبرد اهداف متعالی حوزه ی مورد نظر موفق باشید.

غلامرضا شاه میوه اصفهانی،در سال ١٣۴٣ هجری شمسی در اصفهان دیده به جهان گشود و از همان اوان کودکی وارد جلسات سنتی تلاوت قرآن کریم شد و از محضر استادانی ماند «علی سلطانی»، «حمیدرضا طالقانی»، «حسین وفایی»، «محمدرضا حاج‌اسماعیلی» و «مهدی کوهمند» استفاده کرد.

وی در سال ١٣۶۵ گروه تواشیح کوثر اصفهان را با جمعی دیگر از قاریان اصفهانی تشکیل داد و خود رهبری گروه را عهده‌دار شد، این گروه در سال ١٣٧٢ در مسابقات سراسری تواشیح و هم‌خوانی در قم موفق به کسب رتبه اول شد. این استاد ممتاز قرآنی از سال ١٣٧٣ تاکنون به عنوان مبلغ قرآنی از طرف جمهوری اسلامی ایران به کشورهای زیادی سفر و در برنامه‌های رادیو و تلویزیونی برخی از این کشورها و نیز در جمع مسلمانان نقاط مختلف موفق به  اجراء تواشیح و تلاوت قرآن گریدد. از جمله این کشورها می‌توان به سوریه، قطر، یوگسلاوی سابق (مقدونیه، صربستان، مونته‌نگرو)، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، تایلند، فیلیپین، ترکمنستان، روسیه، قزاقستان و ترکیه اشاره نمود.
شاه‌میوه در سال ١٣٨٢ موفق شد کتاب ارزنده «پژوهشی در هنر تلاوت» را به رشته تحریر در آورد که هم‌اکنون به عنوان یک کتاب معتبر آموزشی درباره فنون تلاوت قرآن کریم در مراکز آموزشی تدریس می‌شود. همچنین اخیرا کتاب «معماری تلاوت» از وی انتشار یافته است.

شایان ذکر است جشنواره های بین المللی خوشنویسی به میزبانی استان خراسان رضوی و کاریکاتور توسط ستاد جشنواره آیات و جشنواره های سراسری آیات در سال جاری شامل : در رشته ی پوستر استان زنجان ،حوزه نقاشی استان گلستان ،حوزه تئاتر استان فارس ،حوزه فیلم شامل مستند کوتاه،داستانی ،مستند و انیمیشن استان بوشهر ،حوزه داستان نویسی جنوب استان کرمان ،حوزه شعر شامل انواع مختلف شعر استان لرستان، تصویرسازی استان همدان، نقاشیخط استان یزد و آواها و نغمات استان آذربایجان شرقی برگزار کننده جشنواره آیات خواهد شد.