نیروهای محور مقاومت با ورود به محله های البوکمال در حال پاکسازی این منطقه از عناصر گروه تروریستی داعش هستند.

به گزارش پرس شیعه، نیروهای محور مقاومت ضمن ورود به محله های داخلی شهر البوکمال و پس از تسلط بر اغلب محله های این شهر، در حال پاکسازی این محله ها از عناصر باقیمانده داعش هستند.

پیش از این نیز شبکه المیادین گزارش داد: ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت به پیشروی های خود در عمق البوکمال ادامه می دهند.

در همین حال یک منبع میدانی به العهد اعلام کرد: ارتش سوریه و متحداش کنترل امور جنگ را در شهر البوکمال به شکل کامل در اختیار گرفته اند و تروریستهای داعش در منطقه ای که چند روز قبل به آن نفوذ کرده بودند در محاصره هستند.

این منبع بیان کرد: نیروهای محور مقاومت مواضع داعش در البوکمال را از روستاها و مناطق کرانه شرقی رود فرات زیر آتش سنگین قرار داده اند. نیروهای ارتش سوریه و متحدانش در شهر البوکمال تروریستهای داعش را در داخل شهر به طور کامل به محاصره درآوردند و نیروهای مستقر در فرودگاه الحمدان در شمال غرب شهر شروع به عملیات پاکسازی و تشدید حلقه محاصره داعشی ها کردند. محور بعدی نیروهای ارتش سوریه کرانه شرقی فرات به ویژه مناطق باغوز بالا و پایین و السویح است که مواضع داعش در این مناطق از سوی نیروی هوایی روسیه و سوریه بمباران می شود.

منبع مذکور تاکید کرد: پاکسازی البوکمال به موازات پیشروی ارتش در محورهای جنوب شرقی شهر المیادین است و ارتش سوریه و متحدانش در این محور به بادیه الدویر و ۴۰ کیلومتری اطراف البوکمال از سمت شمال غربی رسیده اند.

به گفته این منبع؛ جنگنده های سوری و روسی مواضع داعش را در طول روستاهای واقع میان شهرهای البوکمال و المیادین هدف قرار می دهند تا تکفیری ها توان تحرک آزادانه را نداشته باشند.