سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که پاریس در حال بررسی تاریخ دقیق سفر وزیر خارجه این کشور به تهران است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از وبگاه وزارت خارجه فرانسه، «آگنه روماته اسپاین» (Agnes Romatet-Espagne) سخنگوی وزارت خارجه فرانسه امروز شنبه در اظهاراتی به توضیح درباره تعویق سفر «ژان ایو لودریان» (Jean-Yves le Drian) وزیر خارجه این کشور به ایران پرداخت.

«آگنه روماته اسپاین» در پاسخ به خبرنگاری که از وی در این خصوص پرسیده بود، گفت: آقای وزیر نهم نوامبر (۱۸ آبان ماه) در مصاحبه ای با رادیو «یوروپ- ۱» گفته بود که به زودی به تهران سفر می کند؛ لذا ما در حال بررسی تاریخ دقیقی برای این سفر هستیم که برای دو طرف مطلوب باشد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به سئوالی درباره واکنش اخیر ایران به اظهارات «لودریان» در ریاض در دیدار با همتای عربستانی خود نیز اعلام کرد: سیاست فرانسه گفتگو با همه کشورهای منطقه است که در بحران خاورمیانه نقش دارند. سیاست فرانسه ادامه گفتگوها در منطقه خاورمیانه با هدف بازگشت صلح، ثبات و امنیت به این منطقه است.

لازم به ذکر است، منابع آگاه دیپلماتیک چهارشنبه گذشته اعلام کردند سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران که قرار بود تا پایان ماه جاری میلادی به انجام برسد، به ماه آینده موکول شده است.