ارتش سوریه و متحدانش به عملیات ضد تکفیری ها در شهر البوکمال ادامه می دهند و تاکنون موفق به تسلط بر ۸۰ درصد این شهر شده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المیادین، ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت، بیش از ۸۰ درصد از شهر البوکمال در استان دیرالزور را به کنترل خود درآورده اند.

بر اساس این گزارش؛ داعشی ها در نوار باریکی در شهر البوکمال هستند و نیروهای ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت در حال پیشروی هستند. این نیروها در حال پاکسازی مناطق آزاد شده از مین ها و مواد منفجره کارگذاشته شده از سوی تکفیری ها هستند.

المیادین اعلام کرد: داعشی ها در حال فرار از البوکمال به سوی مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت واشنگتن هستند.

برخی منابع سوری نیز گزارش دادند که ارتش سوریه و متحدانش، تروریستهای داعش را در بخش کوچکی به محاصره درآورده اند.

این منابع بیان کردند: نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به فلکه ساعت در شهر البوکمال رسیده و در حال پیشروی هستند. نیروها با احتیاط به پیش می روند و این به سبب کثرت مین ها و بمب های کارگذاشته شده از سوی تکفیری هاست.

به گفته این منابع؛ نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به طور کامل بر جاده المیادین-البوکمال و شهرک السکریه و منطقه حمدان در اطراف البوکمال پس از وارد آوردن خسارات و  تلفات فراوان به داعشی ها، مسلط شده اند.