ارتش سوریه و متحدانش به عملیات ضدتکفیری‌ها در شهر البوکمال ادامه می‌دهند و تاکنون موفق به تسلط بر ۸۰ درصد این شهر شده‌اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المیادین، ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت، بیش از ۸۰ درصد از شهر البوکمال در استان دیرالزور را به کنترل خود درآورده اند.

بر اساس این گزارش؛ داعشی‌ها در نوار باریکی در شهر البوکمال هستند و نیروهای ارتش سوریه و متحدانش در محور مقاومت در حال پیشروی هستند. این نیروها در حال پاکسازی مناطق آزاد شده از مین ها و مواد منفجره کارگذاشته شده از سوی تکفیری ها هستند.

المیادین اعلام کرد: داعشی‌ها در حال فرار از البوکمال به سوی مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت واشنگتن هستند.

منابع میدانی به المیادین بیان کردند: البوکمال از نظر نظامی تحت کنترل ارتش سوریه و متحدانش است و تلاش می شود که بازمانده‌های داعش در بخش های غربی پاکسازی شوند

برخی منابع سوری نیز گزارش دادند که ارتش سوریه و متحدانش، تروریست‌های داعش را در بخش کوچکی به محاصره درآورده اند.

این منابع بیان کردند: نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به فلکه ساعت در شهر البوکمال رسیده و در حال پیشروی هستند. نیروها با احتیاط به پیش می روند و این به سبب کثرت مین‌ها و بمب‌های کارگذاشته شده از سوی تکفیری هاست.

به گفته این منابع؛ نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به طور کامل بر جاده المیادین-البوکمال و شهرک السکریه و منطقه حمدان در اطراف البوکمال پس از وارد آوردن خسارات و  تلفات فراوان به داعشی ها، مسلط شده اند.

نبرد البوکمال از این حیث اهمیت دارد که آخرین مرکز داعش در سوریه محسوب می شود و سرکرده های داعش در این شهر قرار دارند. ائتلاف تحت رهبری آمریکا اقدام به مانع تراشی در مسیر پیشروی های ارتش سوریه و متحدانش می کند و شرایط را برای فرار داعشی ها به مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک فراهم می آورد.

در همین حال برخی اخبار از وجود کودکانی که داعش آنها را مجبور به جنگ کرده است در البوکمال حکایت دارد و اینکه داعشی ها از تروریست‌ها بسیار مجرب خود استفاده می‌کند و داعشی‌ها به شبکه تونل‌های پیچیده در داخل شهر برای مقابله با ارتش سوریه و متحدانش تکیه کرده‌اند.