حزب‌ الله لبنان با صدور بیاینه‌ای توقف پخش برنامه‌ های شبکه المنار را از سوی شرکت نایل ست مصر، به شدت محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ روز گذشته (سه شنبه) شرکت ماهواره‌ای «نایل ست» اعلام کرد که پخش برنامه‌های شبکه المنار را متوقف می‌کند.

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای در واکنش به این تصمیم، اعلام کرده است: حزب الله به شدت این تصمیم را که سازمان ارتباطات مصری در راستای توقف پخش شبکه المنار بر روی ماهواره «نایل ست» گرفته است، به شدت محکوم می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: حزب الله این تصمیم را نقض آشکار آزادی بیان می‌داند که در راستای بایکوت کردن صدای حق و مقاومت است.

حزب‌الله لبنان تأکید می‌کند: این اقدام نسبت به چیزی که از مصر انتظار می‌رود بسیار بعید است، نقشی که مصر باید در این مرحله و در راستای جهت‌دهی به اتفاقات منطقه بازی کند با این تصمیم همخوانی ندارد.

خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد شبکه نایل‌ست به وزارت اطلاع‌رسانی لبنان اعلام کرده ‌بود پخش شبکه المنار از ساعت ۸ صبح (به وقت قاهره) پنجم آوریل ۲۰۱۶ (سه‌شنبه/۱۷ فروردین) قطع می‌شود.

نایل‌ست مدعی شده علت این اقدام نقض توافقی است که میان دو طرف امضا شده و هم‌چنین دامن زدن شبکه المنار به اختلافات طایفه‌گرایانه است.

این در حالی است که شرکت ماهواره‌ای «عرب‌ست» نیز در دسامبر ۲۰۱۵ از فسخ قراردادش با المنار و المیادین لبنان و پخش شبکه‌های یاد شده از طریق ماهواره مذکور خبر داد.