بعد از نشست ضد ایرانی اتحادیه عرب، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب راهی بیروت شد و با میشل عون رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «راشا تودی»، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب صبح امروز دوشنبه وارد بیروت شد و با میشل عون رئیس جمهوری لبنان دیدار و گفتگو کرد.

دبیرکل اتحادیه عرب هنگام ورود به فرودگاه بیروت در جمع خبرنگاران گفته بود که کشورهای عربی وضعیت لبنان را درک کرده و می خواهند از گرفتار شدن لبنان در هر نوع اختلافاتی جلوگیری کنند. وی بعد از دیدار با میشل عون رئیس جمهوری لبنان نیز گفت که درکی نسبت به ساختار سیاسی لبنان وجود دارد و هیچکس نمی خواهد به این کشور آسیبی وارد کند.

سفر دبیرکل اتحادیه عرب به بیروت برای دیدار با مسئولان این کشور از این جهت اهمیت دارد که روز گذشته و در جلسه فوری اتحادیه عرب که به درخواست عربستان برگزار شده بود، حزب الله لبنان به حمایت از تروریسم متهم شد.

«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب حضور پیدا نکرده بود و نماینده دائمی این کشور در اتحادیه عرب در این نشست شرکت کرده بود، نماینده بیروت در اتحادیه عرب به مفاد بیانیه پایانی اتحادیه عرب اعتراض کرده است.