منابع سوری از کشته و زخمی شدن شماری در حملات خمپاره ای که به برخی مناطق مسکونی دمشق و شهر قنیطره شد، خبر دادند.

به گزارش پرس شیعه، گروههای مسلح امروز نیز منطقه کاهش تنش در غوطه شرقی دمشق را با حملات خمپاره ای که به مناطق مسکونی دمشق انجام دادند، نقض کردند.

یک منبع وابسته به پلیس دمشق اعلام کرد: گروههای مسلح با خمپاره یکی از منازل در خیابان خالد بن ولید در مرکز دمشق را هدف قرار دادند که بر اثر آن یک نفر کشته و خسارات مادی به بار آمد. همچنین حمله‌ خمپاره ای به میدان عرنوس خساراتی به دنبال داشت و سبب زخمی شدن برخی شهروندان شد.

ارتش سوریه در واکنش به این حملات، مناطقی که از آنها خمپاره شلیک شده بود را به دقت هدف قرار داد که بر اثر آن خمپاره اندازهای گروههای مسلح منهدم و خسارات سنگینی به گروههای مسلح وارد شد.

شایان ذکر است که گروههای مسلح از زمان ایجاد منطقه کاهش تنش در غوطه شرقی دمشق دهها بار آنرا نقض کرده اند.

از سوی دیگر تروریستهای جبهه النصره و گروههای وابسته به آن ظهر امروز به وقت محلی شهر البعث در قنیطره را هدف حملات خمپاره ای خود قرار دادند که بر اثر این حملات سه غیرنظامی زخمی شدند و خساراتی به منازل شهروندان و مراکز دولتی این شهر وارد شد. این حملات از سوی تروریستهای جبهه النصره که در الحمیدیه در حومه غربی قنیطره قرار دارند و مورد حمایت رژیم صهیونیستی هستند، انجام شد.

یک منبع پزشکی در بیمارستان «ممدوح اباظه» قنیطره اعلام کرد که بخش اورژانس بیمارستان سه مجروح را پذیرش کرده است که در میان زخمی شدگان کودک سه ساله ای به چشم می خورد.

ارتش سوریه در واکنش به این حملات، محل شلیک گلوله های خمپاره را در روستای الحمیدیه هدف قرار داد و تلفات سنگینی به تروریستها وارد کرد.

گفتنی است که قنیطره نیز قبلا دهها بار در معرض حملات خمپاره ای تروریستهای مورد حمایت رژیم صهیونیستی قرار گرفته است اما این هرگز عزم ساکنان را برای ادامه فعالیت و زندگی، سست نکرده است.