یادواره سردار طوسی و ۴۳۲ شهید نکا به پاس تجلیل از مقام شامخ شهدا در سالروز شهادت سردار طوسی برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار کمیل کهنسال شامگاه چهارشنبه در هفتمین یادواره ۴۳۰ شهید شهرستان نکا با محوریت شهید طوسی اظهارداشت: شهید محمد حسن طوسی آیینه تمام نمای شخصیت همه شهدای جنگ تحمیلی است.

وی افزود: خداوند جایگاه عظیمی برای شهدای عزیز در جوار رحمتش قرار داد و در طول ۳۷ سال، خون شهدا پیوسته مسیرعزت و شرف را به ما نشان داد.

یادگار هشت سال دفاع مقدس، با بیان اینکه شهدا زنده هستند و راز زنده بودنشان این است که به ما یاد دادند تا ما از مولای خود جدا نشویم افزود:اکنون بسیجیان و رزمندگان ما در سرزمین دیگر از حریم اهل بیت دفاع می‌کنند.

کهنسال گفت: خیلی‌ها در سخنرانی و حرف خود می‌مانند اما شهدای ما پای حرف خود ایستادند و امثال شهید طوسی با الگو گرفتن از مکتب سید الشهدا مرد عمل بودند.

وی بیان داشت: ما اکنون هر چه داریم از شهدا است، شهدا جان ‌فشانی کردند تا هیچ قدرتی چشم طمع به کشورعزیزمان را نداشته باشد.

همرزم شهید طوسی گفت: هدف شهدای ما، حفظ اسلام، قرآن و اهل بیت بود و فقط در راه خدا جان خود را تقدیم انقلاب کردند و پیام شهدا این است کاش چیزی زیبنده‌تر ازجان شیرین خود داشتند تا در راه اسلام و انقلاب تقدیم می‌کردند.

کهنسال افزود: رهبر جامعه معیار حق و باطل است اگر کسی بخواهد ببیند میزان اخلاص و ایمان خود را بسنجد باید ببیند چه میزان به رهبر و ولی فقیه زمان خود ارادت دارد.

وی بیان داشت: این عظمت و توفیقاتی که شهدا کسب کردند به دلیل تبعیت و پیروی از ولایت فقیه زمانه خود بود.

یادگارهشت سال دفاع مقدس افزود: در زمان انقلاب محمد حسن طوسی از ارکان مهم منطقه بود و در زمان جنگ نیز درعملیات های مختلف به ویژه لشکر ۲۵ کربلا به عنوان فرمانده نقش مهمی داشت به‌گونه‌ای که فرماندهان قرارگاها واطلاعات سایر لشکرها برمبنای نظرات شهید طوسی اقدام می‌کردند.

وی تصریح کرد: شهید طوسی فردی خستگی ناپذیر و فرمانده دل‌ها بود و در عملیات‌های مختلف با تصمیمات به‌موقع و درست خود اوج هنر فرماندهی را به نمایش می‌گذاشت.

کهنسال گفت: اگر شهادت و شهامت شهدا نبود اکنون لشکر کفار چیزی از ما باقی نمی‌گذاشتند، شهدا رفتند تا دین، عزت، شرف و ناموس مملکت ما باقی بماند

وی بیان داشت: در جنگ تحمیلی، آمریکا حامی صدام بود و اکنون نیز به نام اسلام زشت ترین و وحشیانه‌ترین جنایت‌ها را انجام می‌دهد.

همرزم شهید طوسی گفت: زمانی برای حفظ کشور و اسلام بر روی مرزهای خود با دشمن می‌جنگیدیم اما امروز به حول و قوه الهی جبهه اسلام حقیقی با اسلام آمریکایی در مرزهای اسرائیل جریان دارد که اینها همه از برکت خون شهدا و شهید طوسی هاست.

وی افزود: اکنون به برکت خون شهدا جمهوری اسلامی ایران قدرت نخست در منطقه است و ارتش حزب الله و ارتش مردمی نیز در عراق ، یمن و سوریه در حال شکل گیری و قدرت گرفتن هستند.

کهنسال گفت: اگر می‌خواهیم انقلاب ما با پیشرفت روز افزو ن داشته باشد و دشمن آسیبی به ما نرساند راه شهدا را ادامه دهیم و باید در همه زمینه‌ها همراه و حامی ولایت فقیه باشیم.