وزیر خارجه قطر که در مرکز نیکسون در واشنگتن سخنرانی می کند اعلام کرد که سیاست های کشورهای محاصره کننده قطر در منطقه به تروریسم در خاورمیانه کمک کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «النشره»، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر اعلام که برخی کشورها تلاش می کنند از هر ابزاری برای ترساندن کشورهای کوچکتر استفاده کنند.

وی که در مرکز «نیکسون» در واشنگتن سخنرانی کرده، تأکید کرد که قطر حق دارد سیاست خارجه مستقلی نسبت به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس داشته باشد و افزود: بحران قطر در واقع محاصره دوحه است که تلاش کرده با متمرکز کردن قدرت در منطقه مقابله کند.

وزیر خارجه قطر گفت کشورش به این نتیجه رسیده است که بهترین راه برای رسیدن به صلح همکاری بین المللی در همه زمینه هاست و تأکید کرد که دوحه بارها اعلام آمادگی کرده تا در مذاکرات مستقیمی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت کند، اما کشورهای محاصره کننده قطر با این مسأله مخالفت کرده اند.

محمد بن عبدالرحمن گفت که قطر از حماس حمایت نکرده، اما کمک های بشر دوستانه ای به مردم نوار غزه داشته است.

وی تأکید کرد کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تلاش می کنند تا قطر را وادار کنند تا سیاست های خود را تغییر دهد که این مسأله قابل قبول نیست و افزود: قطر در زمینه مقابله با تروریسم پیشتاز است اما کشورهای محاصره کننده قطر (بحرین، عربستان، امارات و مصر) با سیاست های خود به تروریسم در منطقه کمک کرده اند.