رئیس جمهور آلمان پس از دیدار با مرکل با تاکید بر اینکه آلمان در سخت ترین شرایط بحرانی طی ۷۰ سال گذشته قرار دارد، از احزاب این کشور خواست تا به تشکیل دولت کمک کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، «فرانک والتر اشتاین مایر» رئیس جمهور آلمان طی سخنانی، تاسیس دولت ائتلافی در این کشور را بزرگترین چالش پیش روی احزاب در این کشور قلمداد کرد.

وی همچنین ضمن ابراز نگرانی در خصوص وضع موجود در فضای سیاسی ایجاد شده در این کشور، جو سیاسی کنونی در کشورش را بدترین وضعیت طی ۷۰ سال گذشته خواند.

اشتاین مایر که این سخنان را پس از دیدار با آنگلا مرکل، صدراعظام آلمان مطرح می کرد ،تاکید کرد: گفتگوهای درون پارلمانی درخصوص تشکیل دولت (ائتلافی) هنوز به نتایج ملموسی نرسیده است. این وضعیت حتی احزاب سیاسی را با چالش هایی بزرگتر نیز مواجه خواهد کرد.

وی همچنین از احزاب سیاسی آلمان خواست تا خواسته های بلندپروازانه خود را کنار گذاشته اولویت را به منافع ملی در این کشور بدهند.

رئیس جمهور آلمان گفت: اکنون لحظه ای است که تمام مشارکت کنندگان (در انتخابات) باید کمی درنگ کرده و مواضع خود را مورد بازبینی قرار دهند. تمام نمایندگان راه یافته به بوندشتاگ (پارلمان آلمان) باید بر اساس خیر جمعی عمل کنند. من از تمام مذاکره کنندگان انتظار دارم تا آمادگی خود را برای تشکیل دولت نشان دهند.