یکی از رهبران حزب سبز آلمان اعلام کرد که این حزب آماده است تا برای تشکیل دولت جدید در آلمان، مذاکرات را ادامه دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، «آنتون هوفریتر» یکی از رهبران حزب سبز آلمان اظهار داشت که حزب سبز آلمان آماده ادامه مذاکرات برای تشکیل دولت جدید آلمان است.

هوفریتر گفت: اگر انتخابات جدیدی وجود داشته باشد، ما در این انتخابات با ایده خودمان شرکت خواهیم کرد، و اگر ایده های جدیدی وجود داشته باشد، باید ببینیم که آیا منطقی است یا خیر. حزب سبز در هر لحظه آماده مذاکره است.

هوفریتر تصریح کرد که بحث ها در مورد اینکه آیا آلمان یک انتخابات جدید را برگزار می کند یا دولت اقلیت را تشکیل می دهد، گمانه زنی است.

گفتنی است که مذاکرات رهبران احزاب دموکرات آزاد، سبزها و اتحادیه دموکرات مسیحی برای تشکیل دولت ائتلافی موسوم به «ائتلاف جامائیکا» پس از خودداری مقامات حزب دموکرات آزاد از پذیرش شروط دو حزب دیگر، بدون نتیجه پایان یافت.

شب گذشته در پایان نشست سران سه حزب، رهبر حزب دموکرات آزاد رسماً اعلام کرد که دیگر تمایلی به شرکت در دولت ائتلافی ندارد. به این ترتیب آخرین امیدها برای تشکیل دولت ائتلافی ۸ هفته پس از برگزاری انتخابات پارلمانی آلمان به یأس تبدیل شد.

«کریستیان لیندنر» رهبر این حزب با اعلام انصراف از حضور در دولت ائتلافی تأکید کرد: بهتر است که اصلاً حکومت نکنیم، تا اینکه اشتباه حکومت کنیم.

با این موضع گیری که به صورت غیرمنتظره و شوکه کننده مطرح شد، اکنون «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در آستانه بدترین بحران سیاسی طی ۱۲ سال زمامداری خود قرار گرفته‌است.

اکنون با گذشت ۲ ماه از انتخابات سراسری آلمان که همگان از آن به عنوان نشانه ای مبنی بر پیروزی مجدد مرکل و باقی ماندن وی در قدرت یاد می کردند، سرنوشت دولت این کشور در هاله ای از ابهام قرار گرفته‌است.