ابراهیم فرحات حذف شبکه المنار از ماهواره مصری نایل ست را در راستای فشار سیاسی به مقاومت دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، «ابراهیم فرحات» رئیس شبکه المنار تصمیم شرکت ماهواره ای مصری «نایل ست» مبنی بر حذف این شبکه از ماهواره مذکور را در راستای فشار سیاسی به مقاومت برشمرد. وی تاکید که شبکه المنار به منظور رساندن صدای حق این فشار را تحمل می کند.

شبکه المنار این اقدام نایل ست را محکوم و آن را پاسخ مثبت به فشارهای شناخته شده ای دانست که به دلیل دفاع از آرمان ملت ها بر این شبکه اعمال می شود.

المنار در بیانیه خود اعلام کرد که بهانه های واهی نایل ست و ادعای این شرکت مبنی بر پخش برنامه های فرقه گرایانه از سوی المنار موجب فریب کسی نمی شود و نشان می دهد که ما وارد عصری شده ایم که صدا و تصویر مقاومت در ماهواره های عربی جایی ندارد.

«رمزی جریج» وزیر اطلاع رسانی لبنان نیز تاکید کرد برخلاف آنچه شرکت نایل ست در علل حذف شبکه المنار از این ماهواره ذکر کرده است بر اساس قوانین لبنان شبکه المنار در پخش خود روند تحریک آمیزی را در پیش نگرفته است.

در همین حال حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام شرکت مصری در خصوص متوقف کردن پخش شبکه المنار، آن را تلاش در راستای خاموش کردن صدای مقاومت و حقیقت دانست. در بیانیه حزب الله تصریح شده است که این اقدام نقض آشکار آزادی بیان و تلاش در راستای خاموش کردن صدای مقاومت و حقیقت است.

شرکت «نایل ست» مدعی است علت این تصمیم نقض قرارداد امضا شده بین طرفین از سوی شبکه المنار و پخش برنامه هایی است که موحب اختلافات فرقه ای می شود. تصمیم نایل ست علیه رسانه های وابسته به مقاومت لبنان در آستانه سفر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی به مصر انجام می گیرد که قرار است بزودی طی سفری پنج روزه وارد این کشور شود.

منابع مصری اعلام کردند در جریان سفر شاه عربستان به مصر توافق‌نامه‌ای برای رفع نیازهای نفتی مصر به مدت پنج سال به ارزش ۲۰ میلیارد دلار امضا خواهد شد. شاه سعودی ژانویه گذشته دستور داده بود تا نیازهای نفتی مصر برای مدت پنج سال آینده برطرف شده و سرمایه‌گذاری سعودی‌ها در این کشور به بیش از ۳۰ میلیارد ریال سعودی برسد.