هماهنگ کننده هیات عالی گفتگوکنندگان وابسته به مخالفان سوری از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، ریاض حجاب هماهنگ کننده هیات عالی مذاکره کنندگان وابسته به مخالفان سوری که به هیئت ریاض موسوم است، استعفا کرد.

وی در استعفای خود که از طریق شبکه اجتماعی صورت گرفت اعلام کرد: پس از طی مسیری چند ساله از کار مداوم برای سوریه، امروز خود را مجبور به استعفا از هیات عالی گفتگوها می یابم و برای این هیئت دستاوردهای بیشتری آرزو می کنم و برای کشور سوریه صلح و امنیت و ثبات خواستارم.

شایان ذکر است این در شرایطی است که قبلا منابع وابسته به مخالفان سوری به فهرست افرادی که در نشست فراگیر مخالفان در ریاض عربستان شرکت خواهند کرد، اشاره کردند.

بر اساس این گزارش؛ این هیئت متشکل از ۲۲ نفر است که در میان آنها انس العبده، هادی البحره روسای سابق ائتلاف مخالفان سوری و عبد الاله فهد دبیر کل سابق به چشم می خورد. همچنین بدر جاموس، احمد العسراوی، مرح البقاعی، علا عرفات، قاسم الخطیب و نیز محمد علوش رئیس دفتر سیاسی گروه موسوم به جیش الاسلام در این فهرست حضور دارند.

گفتنی است که سعودی ها از عزم خود برای برگزاری نشست فراگیر مخالفان سوری در ۲۲ تا ۲۴ نوامبر در ریاض خبر داده اند تا مخالفان سوری در دور بعدی مذاکرات ژنو به اصطلاح منسجم تر شرکت کنند.