مقدمات ورود پادشاه عربستان به مصر با ورود هیاتی از مقامات سعودی به فرودگاه قاهره، فراهم شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الیوم السابع، یک هیات سعودی روز چهارشنبه به منظور آماده سازی برای سفر ملک سلمان به مصر که قرار است روز پنج شنبه (۱۹ فروردین) انجام شود با هواپیمایی اختصاصی وارد فرودگاه بین المللی قاهره گردید.

یک منبع در فرودگاه قاهره اعلام کرد این هیات که شامل ۶۰ مقام سعودی بوده و با یک هواپیمای اختصاصی از ریاض وارد قاهره شده بود با استقبال اعضای سفارت عربستان در قاهره مواجه گردید. قاهره اعلام کرده است سفر پادشاه عربستان به مصر روز پنج شنبه آغاز شده و ۵ روز به طول خواهد انجامید.

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سفر خود به مصر با مقامات این کشور دیدار و درباره تحولات منطقه به ویژه موضوع سوریه با آنها صحبت خواهد کرد. قرار است در این سفر چندین توافقنامه و یادداشت تفاهم در زمینه‌های انرژی، نفت، آموزش، کشاورزی، رسانه، فرهنگ، گردشگری و سرمایه‌گذاری امضا و درباره تحکیم روابط در زمینه‌های مختلف به ویژه نظامی و هماهنگی تلاش‌ها برای حفظ امنیت ملی جهان عرب بحث و گفتگو شود.

قاهره و ریاض درباره سوریه با هم اختلافاتی دارند، درحالی که ریاض همواره بر برکناری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه پافشاری می‌کند، قاهره همواره بر حل سیاسی بحران سوریه تأکید دارد.

این در حالی است که شرکت ماهواره‌ ای مصری «نایل‌ ست» کمی پیش از سفر شاه سعودی به مصر با ادعای پخش برنامه‌ هایی از شبکه المنار لبنان که منجر به اختلافات طایفه‌ای و مذهبی می‌شود، اقدام به توقف پخش برنامه‌ های این شبکه کرد.