لاله افتخاری با بیان اینکه نیاز داریم تا الگوهای جدیدی برای وقف ایجاد کنیم، گفت: باید موقوفاتی ایجاد کرد تا از عواید آن برای فرزندآوری یا کمک برای آزادی بانوان زندانی استفاده شود.

به گزارش پرس شیعه، لاله افتخاری؛ مسئول امور بانوان ستاد اربعین امروز در نشست تخصصی «وقف، خانواده و سبک زندگی اسلامی» که در دفتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب دردانشگاه تهران برگزار شد، درباره اهمیت حضور بانوان در موضوع وقف اظهار کرد: بانوان باید علاوه بر اینکه خودشان واقف باشند، دامن واقف‌پرور داشته باشند.

وی افزود: وقف جنسیت، مذهب، زمان و مکان نمی‌شناسد و یک دایره گسترده دارد که قرآن بر آن تاکید کرده است.

مسئول امور بانوان ستاد اربعین تاکید کرد: مادران شهدا فرزندان خود را وقف دین و کشورشان کرده‌اند و حتی خودشان را وقف جامعه کردند.

افتخاری با اشاره به اینکه وقف در رابطه با بانوان دو بخش دارد، گفت: بخش نخست خدمات زنان به وقف و بخش دوم خدمات موقوفات به زنان است.

وی با بیان اینکه نیاز داریم تا الگوهای جدیدی برای وقف ایجاد کنیم، تصریح کرد: باید موقوفاتی ایجاد کرد تا از عواید آن برای فرزندآوری، نگهداری از فرزندانی که مادرشان شاغل است یا کمک برای آزادی بانوان زندانی استفاده شود.

مسئول امور بانوان ستاد اربعین با اشاره به اینکه بانوان باید پرچم هدایت موقوفات را دست گیرند، خاطرنشان کرد: باید در موضوع وقف از ظرفیت بانوان استفاده شود.