سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار تلاش‌ بیشتر همه طرف ها برای کاهش تنش‌ در شبه جزیره کره شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شینهوا، چین امروز سه‌ شنبه خواستار تلاش های بیشتر در راستای کاهش تنش‌ های هسته‌ ای در شبه جزیره کره از طریق گفتگو و رایزنی شد.

«لو کانگ» (Lu Kang) سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست هفتگی امروز خود با خبرنگاران در واکنش به اظهارات شب گذشته «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره کره شمالی گفت که موضوع «پیونگ یانگ» باید  از طریق گفتگو و رایزنی حل گردد.

وی ادامه داد: پکن امیدوار است همه طرف ها تلاش های خود در راستای کاهش تنش و بازگشت به میز مذاکرات را ادامه دهند.

لازم به ذکر است، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: اکنون کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار گرفت.

وی که سخنانش از طریق شبکه تلویزیونی «سی‌اِن‌اِن» در حال پخش بود بدون اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره گفت: این اقدام باید مدتها پیش به انجام می رسید. کره شمالی علاوه بر تهدید جهان به واسطه بمبهای هسته ای، این کشور مکرراً از تروریسم بین المللی با روش هائی مانند مبادرت به ترور در خاک کشورهای خارجی حمایت کرده است. قرار گرفتن کره شمالی در فهرست کشورهای حامی تروریسم، موجب وضع تحریمهای بیشتری علیه پیونگ یانگ، افراد مرتبط با اقدامات این کشور و نیز حمایت از تلاش های حداکثری در راستای منزوی کردن این کشور خواهد شد.

دونالد ترامپ بی آنکه به زرادخانه اتمی رژیم صهیونیستی در خاورمیانه اشاره ای داشته باشد، ادعا کرده بود: کره شمالی باید برنامه موشکی و هسته ای خود را خاتمه داده و کلیه حمایت های خود را از تروریسم بین المللی متوقف نماید.