سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در پیام های جداگانه ای به میشل عون سالروز استقلال لبنان را به دولت و مردم لبنان تبریک گفتند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «الیوم السابع»، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان در پیامی به «میشل عون» رئیس جمهور لبنان فرا رسیدن سالروز استقلال لبنان را تبریک گفت.

دفتر ریاست جمهوری لبنان اعلام کرد که پادشاه عربستان در پیام خود ضمن تبریک به دولت و مردم لبنان برای این کشور آرزوی پیشرفت و توسعه روز افزون کرده است. محمد بن سلمان ولی عهد عربستان هم در پیام جداگانه ای روز استقلال لبنان را به رئیس جمهور و مردم این کشور تبریک گفته است.

این در حالی است که ریاض اخیرا با اعمال فشار بر «سعد حریری» نخست وزیر لبنان برای استعفا، لبنان را به ورطه بحرانی تازه کشانده است. ریاض تلاش می کند با این اقدام به جریان های داخلی لبنانی فشار وارد کند و با به راه انداختن بحران جدیدی در این کشور به حزب الله ضربه بزند.

شب گذشته سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرده بود که اگر ریاض به دنبال کمک به لبنان است بهتر است دیگر در امور داخلی این کشور دخالت نکند.