روسای جمهوری سوریه و ترکیه با ارسال پیامهای جداگانه ای به رئیس جمهور لبنان به مناسبت عید استقلال این کشور، بر تحکیم هر چه بیشتر روابط تاکید کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، بشار اسد رئیس جمهور سوریه به همتای لبنانی خود به مناسبت عید استقلال این کشور تبریک گفت.

رئیس جمهور سوریه با ارسال پیام تبریک به میشل عون به مناسبت عید استقلال این کشور از تمایل برای تقویت روابط میان دو کشور خبر داد و اعلام کرد: مایل به تقویت روابط برادرانه میان دو کشور برادر که به نفع ملت های ما  منافع عالی امت عربی است، هستیم.

از سوی الباجی قائد السبسی رئیس جمهور تونس نیز با ارسال پیام تبریک اعلام کرد: مراتب خرسندی عمیق خود را از روابط برادرانه و عمیق و روابط همکاری شاخص میان تونس و لبنان اعلام می داریم. عزم راسخ ما بر فعالیت دوجانبه برای تقویت روابط در همه زمینه ها به نحوی که به نفع دو کشور و منافع دو ملت باشد، قرار دارد.

الیزابت دوم ملکه انگلیس نیز در پیام تبریک گفت: این مایه مباهات من است که روز ملی را تبریک بگوییم و بهترینها را برای ملت لبنان آروز دارم.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز با ارسال پیام تبریک اعلام کرد: امیدواریم که ثبات در لبنان تحت رهبری حکیمانه میشل عون تقویت شود.

وی ابزار امیدواری کرد: همکاری در همه زمینه ها همانند قبل افزایش یابد و همکاری ها مبتنی بر دوستی و برادری محکم که دو ملت را به هم گره می زند در آینده تقویت شود.