حضرت آیت الله علوی گرگانی بر لزوم استفاده از ابزارهای مدرن و نوین در راستای تبلیغ دین تأکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ معظم له ظهر امروز در دیدار مدیران مؤسسه فرهنگی هاتف، گفتند: تبلیغ، راه، روش و مرام انبیای الهی است.

ایشان افزودند: خداوند متعال در قرآن کریم، پیامبر خود را شخصا مورد خطاب قرار می دهد که با نور قرآن، مردم را از ظلمات و تاریکی به سمت نور هدایت کند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی بیان کردند: در جای جای قرآن مساله تعلیم، تربیت و تعلم مورد تاکید قرار گرفته است؛ زیرا تعلیم و تعلم در اسلام حیاتی است و حیات مهمترین اصل است؛ چراکه اگر دل انسان با برکت نور الهی زنده نشود، دلی مرده خواهد بود.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان کردند: مدعیان مهدویت از جمله کسانی هستند که تلاش می کنند بدل پیامبران و ائمه باشند؛ ولی این افراد تقلبی هستند؛ زیرا دعوت آنها به خود است و دعوت ائمه ما به خدا بوده است.

ایشان افزودند: در هر زمان و در هر عصری باید در مقابل دشمن مسلح شده و از همان ابزارهایی که علیه ما استفاده می کند، ما نیز همین سلاح را علیه آنها به کار ببریم.

معظم له بیان کردند: وقتی تلفن همراه در جامعه ما فراگیر شده، باید به شکلی عمل کنیم که وسیله تبلیغ در راه خدا شود و پذیرش و عدم پذیرش آن را به عهده مخاطبین خود قرار دهیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: فعالان تبلیغی باید ابلاغات پرمحتوا را بر مبنای نیازهای جامعه به مردم برسانند و پیام هایی که از طریق تلفن های همراه به سمت مردم ارسال می شود، باید با محتوای عالی باشد.