جان کری وزیر خارجه آمریکا که به بحرین سفر کرده است امروز پنجشنبه با خالد بن احمد آل خلیفه همتای بحرینی خود دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه با «خالد بن احمد آل خلیفه» همتای بحرینی خود در منامه دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار درباره آخرین تحولات منطقه و راهکارهای تقویت روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

پس از پایان این دیدار، وزیر خارجه بحرین در جریان نشست خبری مشترک با همتای آمریکایی خود اظهاراتی را علیه ایران مطرح کرد.

وی در این زمینه مدعی شد: ایران باید سیاست خارجی خود را تغییر داده و از مداخله در امور منطقه دست بردارد.

این اظهارات در حالی است که رژیم آل خلیفه همواره در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه مداخله می کند.

وزیر خارجه بحرین همچنین اظهار داشت: بحرین به صورت محتاطانه از توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ حمایت می کند.

از سوی دیگر، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز در جریان نشست خبری در منامه اظهار داشت: در صورتی که ایران خواهان یافتن راهکاری سازنده برای پایان بحران های سوریه و یمن باشد، کشورهای حوزه خلیج فارس از نشستن تهران بر سَر میز مذاکرات استقبال می کنند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تصریح کرد: تهران به ایالات متحده آمریکا در کاهش اقدامات خرابکارانه در سوریه و پیشبرد مذاکرات صلح سوریه در ژنو کمک کرد.

اظهارت کری در خصوص نقش آمریکا در کاهش اقدامات تروریستی در سوریه و تقویت راهکار سیاسی در حالی است که ایالات متحده همواره در راستای حمایت از گروه های تروریستی در سوریه گام برداشته و از سوی دیگر با مطرح ساختن پیش شرط هایی نظیر لزوم کناره گیری اسد از قدرت در مسیر حل سیاسی بحران سوریه سنگ اندازی کرده است.

وی همچنین خواستار حضور تمامی احزاب و جریان های بحرینی در ساختار سیاسی این کشور شده و تحریم انتخابات پارلمانی توسط مخالفان آل خلیفه را اشتباهی بزرگ توصیف کرد.