نفیس زکریا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: پاکستان با کشورهای همسایه خود از جمله روابط خوبی دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از «اکسپرس نیوز»، «نفیس زکریا» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد: پاکستان با کشورهای همسایه از جمله ایران روابط دوستانه ای دارد. اسلام آباد و تهران با هم روابط نظامی و دفاعی دارند و ایران اجازه نخواهد داد سرزمین اش بر علیه پاکستان مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به دستگیری «کل بوشن یادیو» جاسوس هندی افزود: نیروهای امنیتی با توجه به اطلاعات جاسوس هندی در حال دستگیری دیگر جاسوسها در مناطق مختلف پاکستان هستند. موضوع ملاقات دیپلماتیک هند در پاکستان با «کل بوشن یادیو» تحت بررسی است.

وی در ادامه درباره عضویت پاکستان در گروه تامین کنندگان هسته ای تصریح کرد: پاکستان بیش از ۴۰ سال است برنامه هسته ای خود را با موفقیت پیش برده است. کنفرانس امنیت هسته ای که چندی پیش در واشنگتن برگزار شد از این لحاظ قابل اهمیت بود که توانایی پاکستان در محافظت از سلاحهای اتمی مورد تمجید واقع شد.

لازم به ذکر است در ماه جاری میلادی نیروهای امنیتی پاکستان در ایالت بلوچستان فردی بنام «کل بوشن یادیو» را دستگیر کرده اند و اعلام داشته اند این فرد از اعضای سازمان اطلاعاتی هند است و فیلم اعترافات وی را نیز منتشر کرده اند. از سویی دیگر پاکستان اعلام کرده است دیروز طی عملیاتی یکی از افسران اطلاعاتی افغانستان را در ایالت بلوچستان دستگیر کرده است.

«مهدی هنر دوست» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد در دیدار با «چودری نثار علی» وزیر کشور پاکستان ادعای کذب برخی از رسانه های پاکستانی را در ارتباط با دستگیری جاسوس هندی و ورود وی از طریق خاک ایران به پاکستان را مورد انتقاد شدید قرار داد و در ادامه افزود: مرزهای ایران و پاکستان مرزهای دوستی بین دو کشور است و جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد سرزمین اش بر علیه پاکستان مورد استفاده قرار گیرد.