منابع آگاه گزارش داده اند که شماری از نمایندگان پارلمان مصر تحرکاتی را آغاز کرده اند تا به وسیله آن اساتید و اعضای هیأت های علمی دانشگاه های مصر که به اخوان المسلمین گرایش دارند، اخراج شوند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از  «امارات۲۴»، منابع پارلمانی در پارلمان مصر اعلام کردند که کمیته آموزش و پرورش در پارلمان این کشور با ارسال نامه ای به وزیر کشور و وزیر آموزش عالی در مصر از آنها خواسته اند اساتید وابسته به اخوان المسلمین از دانشگاه های مصر کنار گذاشته شوند.

بر اساس این خبر برخی نمایندگان مصری از دولت این کشور خواسته اند که طرح جامعی برای بررسی صلاحیت اساتید دانشگاه ها و وابستگی آنها به جریان هایی مانند اخوان المسلمین یا دیگر گروه هایی که فعالیت آنها در مصر ممنوع است، اجرا شود.

به گفته این منابع نمایندگان پارلمان مصر همچنین خواستار تصویب قانونی برای عزل اعضای هیأت های علمی دانشگاه های این کشور که به اخوان المسلمین گرایش دارند، شده اند.

در صورت عملی شدن این اقدام تعداد زیادی از اساتید و اعضای هیأت های علمی دانشگاه های مصر با خطر اخراج از دانشگاه ها مواجه هستند زیرا شمار زیادی از بدنه آکادمیک مصر را اساتید نزدیک به اخوان المسلمین تشکیل می دهند.