جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه داعش محصول مشترک آمریکا و صهیونیسم برای شعله ور کردن فتنه در جهان اسلام بود، گفت: امروز پرچم های مقاومت اسلامی این رژیم را احاطه کرده اند.

به گزارش پرس شیعه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت شهدای یگان فاتحین سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ، با تبریک پیروزی اخیر جبهه مقاومت در پیروزی علیه داعش، گفت: این پیروزی مجالی برای دفن سیاست های آمریکا، انگلیس، اسرائیل و ارتجاع منطقه ای شد.

وی افزود: پرچم استکبار و ایادی و مزدوران آنها در این پیروزی به زیر کشیده شد.

سلامی با بیان اینکه جهان امروز شاهد غروب جهان استکبار است، گفت: این نشانه جذابی از به ثمر رسیدن خون شهدای مدافع حرم است. به فضل الهی امروز شاهد درخشش دوباره شهیدان در میدان هستیم.

وی ادامه داد: شکیبایی و نجابت خانواده شهدا عامل اصلی رشد روح شهادت و جهاد در کشورهای اسلامی است. شهدای جبهه مقاومت در کشورهای مختلف تندیس های زنده استقامت و عزت مسلمانان هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: امروز نشان داده شد تنها در مقابل استکبار و صهیونیزم منطق جهاد پیروز است. تاریخ چهل ساله انقلاب نشان داد آنجایی‌که ایستادیم و مجاهدت کردیم، پیروز شدیم.

وی افزود: وقتی منطق جهاد الگوی مقابل زورگویان عالم می شود هیچ اتفاقی با اراده دشمنان ما چه در رضه سیاسی و چه نظامی رقم نمی خورد. تجربیات سخت ما در طول چهار دهه گذشته نشان داد که میتوان بدون تکیه بر قدرت های بزرگ قله های رفیع علم و فناوری را فتح کرد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: داعش محصول مشترک آمریکا و صهیونیسم برای شعله ور کردن فتنه در جهان اسلام و خاموش کردن زبانه های انقلاب اسلامی بود. آنها گمان کردند که با این پدیده می توانند جهاد جعلی را جایگزین جهاد ناب کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه مسلمانان از کشورهای مختلف گرد هم جمع آمده اند، گفت: امروز بسیج واقعی جهان اسلام شکل گرفته و با تحقق آرمان های انقلاب اسلامی، صهیونیست ها و ایادی آنها شکست های جبران ناپذیری را متحمل شدند.

وی افزود: جهان اسلام با فرماندهی میدانی سردار سلیمانی توانست سد بزگی از قدرت دفاعی ایجاد کند. آنهایی که می‌خواستند با فتنه تکفیری حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی بسازند امروز می بینند پرچم های مقاومت اسلامی این رژیم را احاطه کرده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه این فداکاری بزرگ را برخواسته از دل شهیدان محور مقاومت برشمرد و تاکید کرد: این فداکاری شهدا راه های سخت غلبه بر دشمن را هموار ساخته است. امروز سعودی ها به رژیم صهیونیستی پناه برده اند تا آنها با حزب الله مقابله کنند اما ناتوان هستند.

سلامی، اظهار داشت: امروز می‌بینیم که فتنه تجزیه کردستان عراق بی نتیجه می ماند و ما در مسیر و پایان دادن به تسلط استکبار بر عالم اسلام هستیم.

وی با بیان اینکه سرنوشت مسلمانان و امنیت ایران با امنیت کشورهای اسلامی به هم گره خورده است، گفت: شعار همه برای یکی و یکی برای همه در جهان اسلام امروز شعار ماست.

سلامی با بیان اینکه تمام شدن دخایر دشمنام امروز با شکست های پی در پی دیده می شود، تاکید کرد: امروز دشمن هرچه تلاش برای تهدید ما انجام می دهد، به فرصت تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب می خواستند ما را در تحریم فناوری قرار دهند اما ما امروز به اتکا به جوانان به قدرت دفاعی در مقابل استکبار دست یافته ایم و دشمنان باید بدانند هرچه به دشمنی های خود ادامه دهند به قدرت ما افزود می شود پس عبرت بگیرند و زبان تهدید را کنار بگزارند و بیش از این خود را خار نکنند.

سردار سلامی در پایان تصریح کرد: ملت های مسلمان به پیروزی های بیشتر دست پیدا می کنند و به لطف خدا صبح پیروزی نهایی نزدیک است .