دادگاه استیناف بحرین رأی به “اعدام و سلب تابعیت” یک جوان انقلابی بحرین داده و شهیدی را که “تحت شکنجه به شهادت رسیده” محکوم به حبس ابد و سلب تابعیت کرد!

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسانه های بحرینی، دادگاه استیناف بحرین رأی به “اعدام و سلب تابعیت” یک جوان انقلابی بحرین داده و شهیدی را که “تحت شکنجه به شهادت رسیده” محکوم به حبس ابد و سلب تابعیت کرد!

دادگاه استیناف بحرین عصر امروز ۲۲ نوامبر (اول آذر) رأی به اعدام و سلب تابعیت از یک جوان بحرینی، حبس ابد و سلب تابعیت از جوانی دیگر که پیش از این در زندان به شهادت رسیده است و تحمل سه سال حبس برضد هفت نفر دیگر داد.

دادستانی جنایی بحرین این جوانان را در قضیه ای تلفیقی و مبهم متهم به اقدام به انفجار در منطقه العکر بحرین در جولای سال ۲۰۱۶ نموده بود.

گفتنی ست “شهید حسن الحایکی” متهم ردیف دو این پرونده ست که در ماه جولای ۲۰۱۶ تحت شکنجه و حین بازجویی در کمتر از یکماه پس از بازداشت به شهادت رسید یکسال بعد در ژوئن ۲۰۱۷ محکوم به حبس ابد و سلب تابعیت گشته و دادگاه استیناف بحرین امروز این حکم صادره در خصوص وی را تایید کرد.

در بیانیه امروز دادستانی به نقل از دادستان کل جرایم تروریستی بحرین “احمد الحمادی” آمده است رأی صادره مبتنی بر گفته ها (اعترافات شفاهی) متهمین بوده است، این در حالیست که شواهد بسیاری حاکی از آن است که “حسین مرزوق” متهم اول که محکوم به اعدام شده تحت شکنجه اعتراف نموده و متهم دوم “حسن الحایکی” نیز زیر شکنجه به شهادت رسیده است که تصاویر پیکر شکنجه شده او بهترین شاهد بر مدعا ست.

در جولای سال ۲۰۱۶ در حین عبور خودروهای سلطنتی از منطقه العکر بحرین، تیر اندازی گارد ویژه سلطنتی به خودرویی شخصی منجر به شهادت رسیدن راننده خودرو خانم فخریه مسلم شد ، در پی این حادثه که سر و صدای رسانه ای بسیاری ایجاد نمود بحرین اعلام کرد این بانو در اثر وقوع انفجار تروریستی کشته شده است و گروهی از جوانان منطقه “المعامیر” را بازداشت نموده و آنها را به انجام عملیات انفجاری در این منطقه متهم نمود. در طی تحقیق و بازجویی جهت اخذ اعتراف حسن الحایکی تحت شدیدترین شکنجه ها به شهادت رسید.