وزرای خارجه کره شمالی و کوبا در نشست مشترک خود در هاوانا، اقدامات خودسرانه و یکجانبه آمریکا و افزایش فشارها بر کره شمالی را محکوم کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، وزرای خارجه کوبا و کره شمالی طی نشستی مشترک در هاوانا  مخالفت شدید خود را با خواسته ها و اعمال «خودسرانه و یکجانبه» آمریکا و افزایش فشارها علیه پیونگ یانگ اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه دو کشور همچنین نگرانی خود را نسبت به افزایش تنش ها در شبه جزیره کره اعلام کرده و خواستار دستیابی به صلح و آرامش در این شبه جزیره شدند.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه کوبا، دو طرف همچنین بر لزوم احترام به حق حاکمیت مردم و رفع مسالمت آمیز چالش ها تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: آنها (کوبا و کره شمالی) فهرست ها (تحریم) و اعمال انجام شده از سوی دولت آمریکا را که پایه اجرای اقدامات تحمیلی و در تناقض با حقوق بین الملل است را قویا رد کردند.

گفته می شود بسیاری از سیاستمداران غربی امیدوار بودند بتوانند از طریق کوبا که همواره روابط خوبی با کره شمالی داشته، برای متقاعد کردن پیونگ یانگ جهت کنار کشیدن از فعالیت های هسته ای و موشکی خود استفاده کنند.