نشریه دیلی میل انگلیس از شکنجه و ضرب و شتم شدید شاهزادگان بازداشت شده سعودی در حضور محمد بن سلمان ولیعهد این کشور خبر داد.

به  گزارش پرس شیعه به نقل از دیلی صباح، نشریه دیلی میرور انگلیس با انتشار گزارشی از اقدام مقام های صعودی درخصوص انعقاد قرارداد با شرکت های امنیتی آمریکا و به کارگیری بازپرسان این شرکت ها در جهت شکنجه و بازجویی های سخت از شاهزادگان و تجار بازداشت شده در این کشور خبر داد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دیلی میل، یک منبع نزدیک به خاندان آل سعود در گفتگو با این نشریه گفت دولت عربستان این مزدوران را به کار گماشته تا با استفاده از ضرب و شتم، شکنجه و ناسزا گفتن به صدها تن از شاهزادگان، تجار و وزرای اسبق این کشور، آنها را به اعتراف گیری مجبور کند.

 گفته می شود «ولید بن طلال» شاهزاده میلیونر سعودی نیز در میان شکنجه شدگان به دست این تیم آمریکایی به چشم می خورد.  این منبع سعودی گفته است بن طلال را از بالا تنه در آویخته اند.

اما این منبع سعودی در مورد مکان انجام این شکنجه ها و بازداشت شاهزادگان سعودی گفته که این افراد در در هتل «ریتز کارلتون» شهر ریاض بازداشت بوده و مورد شکنجه قرار می گیرند.

وی همچنین در مورد چرایی استخدام این تیم آمریکایی اعلام کرده که بن سلمان نمی خواهد افراد بازداشت شده را عوامل عربستانی شکنجه کرده و با آنها رو در رو شوند.

وی گفت: بیرون از هتل محل بازداشت آنها، اتومبیل های مسلح و گارد ویژه امنیتی به چشم می خورند.

این منبع آگاه همچنین اعلام کرده که این تیم آمریکایی از امارات آمده و توسط بن سلمان به خدمت گمارده شده اند.

به گفته وی برخی از بازجویی ها توسط شخص «بن سلمان» انجام شده و وی در این کار مهارت کافی دارد.

همچنین به گفته این منبع آگاه، شاهزاده «متعب بن عبدالله» فرمانده «گارد ملی» عربستان و پسرعموی بن سلمان نیز در میان بازداشتی های هتل «ریتز کارلتون» قرار دارد که شبانه توسط ملک عبدالله به کاخ سلطنتی فراخوانده شده است.
این منبع آگاه در خصوص بن عبدالله می گوید: وی به جلسه (با ملک سلمان) رفت و دیگر باز نگشت.

همچنین ترکی بن عبدالله فرماندار سابق ریاض و فرزند آخر ملک عبدالله پادشاه فقید سعودی نیز در میان بازداشت شدگان در هتل مذکور قرار دارد.