سرکرده گروه تروریستی لشکر طیبه و «جماعت الدعوه» با حکم دادگاهی در لاهور، آزاد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از جمهور، دادگاهی در لاهور پس از بررسی پرونده «حافظ سعید» سرکرده گروه جماعت الدعوه و گروه تروریستی لشکر طیبه، حکم آزادی و لغو بازداشت خانگی وی را صادر کرد.

لازم به ذکر است که «عبد السمیع خان» قاضی این پرونده، پیش از این با بررسی پرونده حافظ سعید حکم آزادی وی را در دادگاه لاهور صادر کرده بود.

این دادگاه پیش از این اعلام کرده بود که از ۲۴ نوامبر (جمعه ۳ آذر) بازداشت خانگی حافظ سعید به پایان می‌رسد.

سرکرده گروه جماعت الدعوه پس از صدور حکم آزادی خود در گفتگو با خبرنگاران گفت: پاکستان کشوری مستقل و آزاد است و هند نمی‌تواند به اهداف خود برسد. سرانجام «کشمیر» از تسلط این کشور آزاد شده و ما به حمایت خود از مردم این سرزمین ادامه خواهیم داد.

گفتنی است که سعید در ژانویه سال جاری به دستور دولت ایالتی «پنجاب» بازداشت خانگی شد و مدت حبس خانگی وی یک بار دیگر نیز تمدید شد.

حافظ سعید سرکرده گروه جماعت الدعوه و لشکر طیبه از بزرگترین گروه‌های مسلح در این منطقه هستند که بیشتر در کشمیر فعالیت دارند.

وی در حملات مرگبار بمبئی در ۲۰۰۸ متهم شناخته شد؛ در حملات بمبئی که ۳ روز به طول انجامید، افراد مسلح در چندین نقطه حساس شهر، از جمله مراکز تجاری، ایستگاه های خط آهن و هتل‌های بزرگ، اقدام به تیراندازی و بمبگذاری کردند.

در حالی که آمریکا لشکر طیبه و جماعت الدعوه را سازمان های تروریستی اعلام کرده است اما حافظ سعید همواره مدعی شده است که جماعت الدعوه یک سازمان خیریه است و در اقدامات خشونت آمیز از سوی گروه های افراطی نقشی ایفا نکرده است.