معاون وزیر دفاع انگلیس طی مراسمی در حضور نظامیان انگلیس و افغانستان از همرامی کشورش با استراتژی جدید آمریکا و متحدانش در افغانستان سخن گفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از بی بی سی، «مارک لنکستر» معاون وزیر دفاع انگلیس در مراسمی برای تقدیر از نظامیان این کشور که در افغانستان خدمت کرده‌اند از همراهی کشورش با استراتژی جدید آمریکا و متحدانش در افغانستان سخن گفت.

این مراسم با حضور دهها فرمانده و افسر انگلیس و شماری از نظامیان افغانستانی به دعوت سفارت افغانستان در لندن برگزار شد.

لنکستر در این مراسم  گفت اگرچه افغانستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند ولی نظامیان خارجی امیدهای زیادی دارند که بتوانند وضعیت آن بخشی را که مربوط به عرصه آنها می شود، تغییر دهند.

وی افزود: اگرچه بیش از ۴۰ هزار  نیروی امنیتی افغانستان و بیش از ۴۵۰ نظامی انگلیس برای بهتر شدن وضعیت مردم افغانستان و در نبرد با افراط‌گرایی جان باخته‌اند، ولی نشانه‌های روشنی از بهبود اوضاع دیده می‌شود.

لنکستر تاکید کرد که یکی از این نشانه‌ها، تعهد تازه آمریکا و متحدانش برای حمایت موثر از نیروهای نظامی افغانستان است.

وی افزود که تلاش تازه دولت افغانستان برای بهبود دولتداری در زمینه‌های مختلف خصوصا در زمینه مبارزه با فساد در سطوح عالی نیروهای امنیتی، برای انگلیس دلگرم‌کننده است.

افزون براین، ژنرال «نیک کارتر» معاون پیشین فرمانده نیروهای ائتلاف بین‌الملل به رهبری ناتو در افغانستان هم در این نشست گفت که بر اساس استراتژی نظامی جدید، نیروهای خارجی متحد دولت افغانستان تا زمانی به حمایت های خود ادامه می‌دهند که وضعیت به نفع دولت مرکزی افغانستان تغییر کند.